До 70-річчя з дня народження легендарного композитора  студенти факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка взяли участь у вечорі  «У полоні пісень Володимира Івасюка» (ФОТО)

До 70-річчя з дня народження
легендарного композитора
 студенти факультету мистецтв
ТНПУ ім.В.Гнатюка
взяли участь у вечорі
 «У полоні пісень Володимира Івасюка»

«Червоная руто, чого ти зів'яла,
Молоденька дівчинонько, чого ж заплакала?

Ти не смійся хоч раз, не кажи, що забула,

А згадай про той час, як ти мавкою була,

Як ночами в лісах ти чар-зілля шукала,

Як з вітрами, мов птах, ти колись розмовляла.

Бачив я тебе в снах, у дібровах зелених.

По яких же шляхах ти вернулась до мене?»

В. Івасюк

27 березня з нагоди 70-річчя з дня народження геніального українського композитора, основоположника української естради, легендарного Володимира Івасюка, студенти факультету мистецтв груп ММ-31, ММ-11, ММ-12, ММ-21, ММ-22, мММ-11 взяли участь у вечорі пам’яті «У полоні пісень Володимира Івасюка».

Вечір, присвячений творчості композитора, відбувся в Тернопільський центральній дитячій бібліотеці, що на вулиці Миру 4-А.

Така музика може бути створена лише від серця, від любові до життя, до людей, до матері. Вона така довірлива і щира, природна, справжня, вона стукає у двері кожної української родини, скільки первозданної краси в цій чарівній мелодії, скільки мудрості у простих словах. Розпочалось дійство виступом журналіста Романа Островського який презентував фото світлини «Миттєвості Червоної рути». Красу та милозвучність пісень студенти передали живим виконанням.

Творчими керівниками мистецького заходу були доценти кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Л.Д.Ороновська, Н.В.Палій, Я.В.Топорівська.

«Балада про дві скрипки» виконав дует у складі Мар’яни Дацишин (клас викладача Іздепської Новіцької М.І) та Діани Бернат (клас викладача Ороновського А.І.).  Тепло сприйняла публіка неймовірно ліричні пісні «Тільки раз цвіте любов» та «Я піду в далекі гори», які виконав учасник естрадної студії «Allegro» (керівник Буркацька О.Я) Водвуд Іван. Глибоким драматизмом був наповнений твір «Балада про мальви» у виконанні учасниці естрадної студії «Allegro» Ладиненко Тетяни, «Водограй» у виконанні Діани Бернат, «Два перстені», яку співала Атаманчук Елеонора (клас народної артистки України  Лемішки Н.В.).

Поринути в атмосферу морського узбережжя глядачі змогли під час виконання пісні «Море» (тріо: Дарина Познанська – вокал (клас заслуженого працівника культури України Овод Н.М), Аліна Сосновська – бандура та Олесі Чикинди – гітара.

Неперевершено прозвучав твір «Пісня буде поміж нас», слова якої нас переконують, що Володимир Івасюк завжди буде з нами у своїх піснях, яку чудово заспівала учасниця естрадної студії «Allegro» Анастасія Решнюк.

А «Червона рута», яка принесла всесвітню славу та популярність цьому самобутньому композитору і стала тим повноводним джерелом, із якого бурхливою рікою розлилась українська естрада, прозвучала
 у виконанні всіх учасників. Це були незабутні емоції, адже її співають у всіх куточках Землі мовою оригіналу.

Більшість пісень студенти виконували під супровід скрипок, віолончелі, бандури, труби, гітари, саксофону, фортепіано, баяну.

Учасники мистецького заходу

Пісні Володимира Івасюка… Ні, не було в них ідеології, не було в них заклику до «бурь і повстань», але була Україна! Був подих слави нашої козацької, височінь неба нашого синього, і жовтизна золото-пшеничних ланів, було рокотання Дніпра і гомін гір Карпатських… Як він умів це вловити, як зумів це перелити у свої мелодії – Таїна.   У Володимира Івасюка не було жодної російської пісні, жодної пісні про «світле майбутнє». Це був виклик режимові, якого йому не пробачили…

Того, що не встиг сказати Івасюк за тридцять своїх літ, вистачить нам для осмислення на довгі-довгі роки. Глядачі були у захваті, адже у цих піснях наше минуле та майбутнє, ми щасливі що змогли ознайомити людей з життєвим шляхом та творчістю такої великої людини.

Його «Пісня завжди буде поміж нас», і вічно «У Карпатах ходитиме осінь» й встелятиме нам шлях «Жовтим листом», ми ще довго триматимем в руці «Два перстені», щоб подарувати один «Золотоволосці», віритимемо, що «Лиш любов цвіте один – єдиний раз», подумки разом стоятимем біля «Водограю» чи «Ітимем в далекі гори» шукати «Червону руту».

Більше фото дивіться в альбомі

Студентка групи ММ-31
факультету мистецтв