В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася презентація книги "Іловайськ" 10.09.2015

 В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася презентація
 книги "Іловайськ" 

9 вересня 2015 року в Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка на факультет філології і журналістики завітав відомий український письменник, журналіст Євгеній Положій із презентацією своєї книги «Іловайськ». У формі  новел у ній розповідаються історії трагічних доль різних людей, в яких є одне спільне – війна.

20За словами автора, про криваві бої він писати не хотів, але презентувавши свою книгу «Риб’ячі діти» в Глухові, навідав свого товариша Юрія Ковальчука – відомого пошуковця тіл загиблих солдатів. Виявилось, що пан Юрій тільки-но повернувся з-під Іловайська, де шукав тіла наших бійців, котрі загинули. Фотографії з місця боїв дуже вразили письменника, адже в понівечених тілах хтось впізнав батька, сина, брата, друга.

У пана Євгена зародився задум написати про трагедію. Цьому передували численні зустрічі з пораненими бійцями – безпосередніми учасниками бойових дій під Іловайськом. Це був нелегкий шлях, адже бійці про одні і ті ж події говорили по-різному, а згодом їм зовсім заборонили розповідати про Іловайський котел.


Попри всі перешкоди письменнику вдалося зібрати багато свідчень, матеріалів і написати книжку, засновану на реальних подіях. Звичайно, у творах панує й художній домисел автора, проте він є незначним.


Найбільш чуттєвою історією, що знайшла своє місце у книзі, є лист, написаний хлопчиком Сашею. У ньому малюк просить Миколая про велосипед, який батько йому пообіцяв купити, але не зміг стримати свого слова, бо загинув на війні. У конверті дитина залишила намальований контур своєї долоні і дві батькові фотографії.


Слухаючи оповідь Євгена Положія, студентська аудиторія відчула атмосферу, яка панує в зоні АТО, пройнялася проблемами бійців і тих, хто потерпає від війни. Ця книга нікого не залишила байдужим. Адже у кожного вимальовувались образи тисячі дітей, котрі простягають долоні з фотографіями вбитих у боях батьків…

Надія Зазябла, Зоряна Піндера
студентки групи УФ-31 факультету філології і журналістики


Дата:  09.09.2015 13:00:00

До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси