Виставка  археологічних знахідок студентів ТНПУ ім.В.ГнатюкаВиставка  археологічних знахідок

 студентів ТНПУ ім.В.Гнатюка


Влітку 2014-2015 років відбулись традиційні археологічні практики студентів історичного факультету ТНПУ під керівництвом доцента кафедри стародавньої та середньовічної історії Володимира Кіцака.


Під час розкопок у с.Кордишів Шумського району було виявлено та розкопано багатошаровий могильник. Це були поховання бронзового та раннього залізного віку, а також численні поховання часів Київської Русі. Загалом досліджено близько двадцяти поховань.


Особливо багатим було поховання бронзового віку (комарівська культура). У спільній могилі лежали скорчені кістяки чоловіка та жінки. Судячи із бронзових браслетів та бронзових шпильок для плащів, ці люди належали до панівної верстви суспільства. Знайдені прикраси в ті часи коштували понад десяток голів великої рогатої худоби.


Саме за матеріалами цих розкопок 19 квітня 2016 р. в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї за організації директора обласної інспекції охорони пам’яток історії та культури Марини Ягодинської відбулась виставка знайдених матеріалів. На ній були представлені реставрована кераміка та бронзові прикраси. Особливий інтерес відвідувачів виставки викликали масивні бронзові браслети, а також бронзові шпильки для плащів. Прикраси були вкриті благородною патиною, що засвідчувала давність поховання. Цікавими були й повністю реставровані ліпні глечики першої половини ІІ тисячоліття до нашої ери.


Знайдено також поховання римського часу (вельбарська культура). Це типове для раннього залізного віку тілоспалення  з поміщенням попелу в керамічну урну. А ще досліджено численні поховання епохи Київської Русі. Покійників ховали за християнським звичаєм. Тіла були покладені на спину, руки схрещені на грудях. 

Студентам другого курсу історичного факультету особливо приємно було оглядати експонати, майстерно реставровані археологами. Адже саме вони, студенти-історики минулого року розкопали артефакти і провели їх перше дослідження. Тепер артефакти мають майже ідеальний вигляд і є ще одним свідченням давності української культури та єдності її з тогочасними європейськими культурами.

 

Доцент кафедри стародавньої
та середньовічної історії 
 В.М.КіцакДо списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси