Історики провели “Ніч у музеї”
Ввечері 17 травня в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї вперше відбулась доволі знана й поширена в світі акція під назвою “Ніч у музеї”. Розпочалось дійство із реконструкції середньовічного бою, організованого тернопільськими клубами історичної реконструкції “Золота шпора” та “Галицька дружина”. Хлопці в обладунках дружинників та середньовічних лицарів розповідали про озброєння часів раннього середньовіччя та демонстрували своє вміння просто на сходах краєзнавчого музею.
Одразу опісля бою відбувся авторський вечір українського барда, поета й драматурга Олександра Смика. Не залишили байдужими тернополян і майстер-класи народних художніх промислів. Під керівництвом досвідчених майстрів тернополяни могли навчитись мистецтву писанкарства, вишивки бісером, різьби по дереву.
Вочевидь “цвяхом програми” стали театралізовані тематичні екскурсії, які охопили всю історію Тернопілля: від енеоліту й Трипілля до Революції Гідності. Таємнича атмосфера напівосвітлених музейних залів, свічки, спеціально підібрана музика й стилізований під кожний відповідний період історії одяг екскурсоводів – все це дозволило цілковито зануритись в ту чи іншу епоху чи навіть уявити себе історичним персонажем.
Приємно відзначити, що в такому цікавому й корисному заході взяли участь як викладачі (Бармак М.В., Кіцак В.М.) так і колишні, сучасні й майбутні студенти історичного факультету. Зокрема епоху раннього середньовіччя “озвучили” Вікторія Безбах та Ольга Ревуцька, козаччину курував Тарас Тарноруда, а часи Другої світової – Володимир Салук. Безпосередню участь в реконструкціях брали студенти першого курсу Митник Наталя й Костюк Іван. Сподіваємось, що це лише перший такий захід у нашому Тернополі й до наступного залишилось чекати недовго.
Доцент кафедри стародавньої
та середньовічної історії
В.М.Кіцак