Вступна кампанія – 2016: ще раз про основне
17 травня 2016 року про особливості вступної кампанії 2016 року розповіла перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.
1. Вступна кампанія стартує 11 липня і триватиме до 28 липня.
2. У 2016 році вступники подають заяви тільки в електронній формі. Винятком є особи, які вступають за результатами вступних екзаменів або за співбесідою. Документи в паперовому вигляді до вищого навчального закладу потрібно подавати лише після зарахування.
3. Набір студентів до вищих навчальних закладів буде здійснюватись за новим єдиним переліком галузей та спеціальностей.
4. У 2016 році востаннє буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста. Вже з наступного року ступінь «спеціаліста» буде замінено «магістром».
5. У 2016 році вступники можуть подати до 15 заяв. При цьому не встановлюється обмеження щодо кількості університетів, до яких подаються заяви вступників, натомість встановлюється обмеження за кількістю спеціальностей – до п’яти. Також для кожної з них необхідно визначити пріоритетність. Подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийом за державні кошти, не обмежується.
6. У цьому році вступники можуть подати сертифікат ЗНО тільки 2016 року. «Але через проведену роботу по стандартизації тестів, ми очікуємо, що надалі – з 2017 року можна буде використовувати сертифікати впродовж декількох років», - відзначила Інна Совсун. Вищі навчальні заклади самі встановлюватимуть кількість балів сертифікату ЗНО.
7. Скасовані позаконкурсний вступ та цільовий прийом.
8. У конкурсі за результатами вступних іспитів можуть брати участь:
- особи, які мають захворювання, що є перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання.
- учасники антитерористичної операції, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, демобілізувалися в цьому році і не встигли зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання.
- діти-сироти.
9. Громадяни, які проживають на тимчасово окупованій території Криму мають право на здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за кошти державного бюджету в межах квот, що визначатимуться Міністерством освіти і науки.
10. Сформовано пропозиції щодо обсягів державного замовлення та надіслано на погодження Міністерству економіки. При формуванні пропозицій Міністерство освіти і науки враховувало демографічну ситуацію, зокрема, зменшення чисельності випускників у порівнянні з минулим роком на 15%, а також пропозиції вищих навчальних закладів. «За пропозиціями скорочення становить 10,8%. Особливо за тими спеціальностями, де є надлишок на ринку праці. В першу чергу – це спеціальності суспільно-гуманітарні», - зауважила Інна Совсун. За інженерно-технічними та природничо-математичними галузями знань обсяги державного замовлення збережено.
11. Учасники АТО та особи , які проживають на тимчасово окупованій та непідконтрольній українській владі територіях, зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО. Для них термін реєстрації для участі у додатковій сесії триватиме до 20 травня.
Дата: 19.05.2016 14:06:00