Співробітники інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ  взяли участь у онлайн-заході   «Інклюзія в освіті в Україні та Німеччині» (ФОТО)

Співробітники

інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ

взяли участь у онлайн-
заході

«Інклюзія в освіті в Україні та Німеччині»

8 грудня 2021 року відбувся захід «Майстерня ідей та обмін досвідом: інклюзія в освіті в Україні та Німеччині» (із синхронним перекладом), метою якого було презентувати напрацювання щодо впровадження інклюзії у різні сфери, зокрема у вищу освіту, та обговорити актуальні проблеми.

Захід організовано Центром підвищення кваліфікації викладачів вищої школи Байройтського університету (Німеччина) в рамках проєкту «Learnopolis+: За допомогою цифрових медіа до міжнародного навчального досвіду» (DAAD/BMBF) (керівник проєкту – Ніколай Тойфель).

Захід модерує Ніколай Тойфель, керівник проєкту ''Learnopolis+ За допомогою цифрових медіа до міжнародного навчального досвіду'' (DAAD-BMBF)

Участь у ньому також взяли партнери проєкту з Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Донецького національного університету імені Василя Стуса. Крім того, усі бажаючі мали змогу долучитися до події.

Серед запрошених спікерів були:

Ніколь Клуг, becks  – офіс для студентів з інвалідністю і хронічними захворюваннями Байройтського університету;

Зоряна Удич та Ірина Шульга, Інклюзивно-ресурсний центр Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;

Анна Лукасевич, ГО «Institute of Ukrainian Studies» та бібліотека «Сенсотека» у Львові.

Анна Лукасевич презентує діяльність ГО ''Institute of Ukrainian Studies'' та бібліотеки ''Сенсотека''

Під час заходу було презентовано досвід інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ, зокрема, особливості впровадження інклюзії в заклад вищої освіти та підготовку майбутніх педагогів до роботи в інклюзивному середовищі.

Зоряна Удич ділиться досвідом створення інклюзивно-ресурсного центру в закладі вищої освіти (на прикладі ТНПУ)

Ірина Шульга розповідає про діяльність інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ

Також була можливість ознайомитись із особливостями функціонування офісу для студентів з інвалідністю і хронічними захворюваннями Байройтського університету, який працює вже понад дев’ять років; та дізнатись про специфіку врахування інклюзивного підходу в діяльності громадської організації «Institute of Ukrainian Studies» та бібліотеки «Сенсотека» (м. Львів).

Ніколь Клуг знайомить  учасників заходу із роботою офісу для студентів з інвалідністю і хронічними захворюваннями Байройтського університету
Ніколь Клуг знайомить  учасників заходу із роботою офісу для студентів з інвалідністю і хронічними захворюваннями Байройтського університету

Презентації та доповіді спікерів зумовили активне обговорення серед учасників заходу, що підкреслює актуальність заявленої проблеми. Учасники пересвідчилися, що в Україні також накопичено вже чималий досвід реалізації принципів інклюзії у закладах вищої освіти та громадському секторі.

Дякуємо нашим партнерам із Байройтського університету за надану можливість та готуємось до майбутніх спільних заходів!

Методистка інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ

Ірина Шульга