Презентація археологічної фотовиставки «Городище у Хотинці – західна брама Скіфії» на історичному факультеті (ФОТО)

Презентація археологічної фотовиставки
«Городище у Хотинці – західна брама Скіфії»
на історичному факультеті

8 грудня на історичному факультеті  у рамках співпраці ТНПУ ім.В.Гнатюка з Жешувським університетом відбулася презентація фотовиставки «Городище у Хотинці – західна брама Скіфії», де на археологічних банерах представлено розкопки скіфського городища поблизу с. Хотинець (Південно-Східна Польща). Її особливість у тому, що це найбільш західна скіфська пам’ятка, яка була відкрита у 2014 році.

Відкривали виставку ректор Буяк Б.Б., декан історичного факультету – Місько В.В. та викладач кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук, археолог - Строцень Б.С.

Вітальне_слово_від_ректора_університету
Відкриття виставки

Вітальне слово від ректора університету

Богдан Богданович Буяк окреслив основні напрямки співпраці з Жешувським університетом у галузі археологічних досліджень, наполягав на важливості будування міждисциплінарних зв’язків у системі професійної підготовки майбутніх фахівців.

Володимир Володимирович Місько поділився майбутніми планами щодо організації археологічної авдиторії з сучасним технічним оснащенням на історичному факультеті, впровадження нової освітньої програми «діджитал-історія», яка б випускала фахівців-істориків, котрі матимуть компетенції використання цифрових технологій, зокрема 3D-моделювання у історичній реконструкції.

Строцень Богдан Степанович.
Строцень Богдан Степанович

Студенти-археологи мали чудову можливість почути цікаву екскурсію по виставці  від Богдана Степановича Строценя.

Екскурсія від Богдана Строценя

На одному з археологічних плакатів також зазначено, що редакція та читачі престижного журналу «Жива археологія» («Archeologia
żywa») назвали дослідження у Хотинці найважливішим науковим відкриттям 2017 року на території Польщі. Значний інтерес ці дослідження викликали й у світі науки.

Фото на пам'ять

Ця подія сприяє розширенню меж світосприйняття студентів, дозволяє перейняти якісний професійний досвід від зарубіжних колег.

Світлана Цвид