На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ відбулося чергове заняття міжуніверситетського лекторію з методики навчання природничих дисциплін   (ФОТО)

На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ
відбулося чергове заняття
 міжуніверситетського лекторію
з методики навчання природничих дисциплін

12 травня 2022 року відбулася чергова лекція міжуніверситетського лекторію з методики навчання природничих дисциплін на тему «Технологія світового кафе», яку провів кандидат педагогічних наук, доцент кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету Скрипник Сергій Васильович.

Онлайн-заняття відвідали викладачі та здобувачі 3-4 курсів бакалаврату та 1 курсу магістратури хіміко-біологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка зі спеціальностей 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), 014.06 Середня освіта (Хімія) та 014.15 Середня освіта (Природничі науки).

Близько ста учасників запросив лектор Скрипник С.В. у своє світове кафе

Організувала зустріч докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка  кафедри природничих наук з методиками навчання Рівненського державного гуманітарного університету Грицай Наталія Богданівна, яка запросила на лекторій викладачів та здобувачів дев’яти ЗВО України: окрім ТНПУ, РДГУ та Хмельницького національного університету, ще й Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та Херсонського державного університету.

Міжуніверситетський лекторій - платформа для професійного спілкування колег методистів-біологів з різних ЗВО

Лекція передбачала теоретичну та практичну частини. На її початку лектор Скрипник С.В. розкрив сутність та особливості технології світового кафе, обґрунтував переваги цієї технології поряд з іншими сучасними технологіями навчання, охарактеризував основні правила її застосування на уроках біології.

Техногія світового кафе має низку суттєвих переваг і доцільна для навчання біології

Доцент ХНУ Скрипник С.В. поділився досвідом методики застосування технології світового кафе

На другій частині заняття було проведено майстер-клас з практичного застосування технології «світового кафе» у процесі вивчення біології. Допомагали викладачеві його асистенти – студенти третього курсу ХНУ, які були фасилітаторами роботи в групах за визначеними ролями «учні», «батьки», «вчителі» з обговорення актуальної проблеми щодо підвищення якості дистанційного навчання біології в сучасній школі.

Учасники заняття, особливо здобувачі – майбутні учителі біології, виявили високу активність в обговоренні запропонованої проблеми. Адже вони мали можливість не лише краще засвоїти особливості реалізації цікавої технології навчання, але й висловити свої думки з актуального сьогодні питання. Приємно, що й студенти нашого факультету чітко обґрунтовували свої позиції та вміло відстоювали власні погляди.

Активною учасницею онлайн-заняття була студентка 4 курсу ТНПУ Оля Сорока

Висловлюємо безмежну вдячність лектору Скрипнику С.В. за цікаве практико орієнтоване заняття і позитивні емоції. Сподіваємось на плідну співпрацю з представниками усіх присутніх на зустрічі ЗВО щодо якісної підготовки майбутніх педагогів біології, хімії та природничих наук.

Щиро бажаємо усім всіляких успіхів, міцного здоров’я, миру і спокою у світі та в наших серцях, а нашій неньці Україні  - Перемоги!

Все буде Україна!

Доцент кафедри загальної біології
та методики навчання природничих дисциплін
ТНПУ