Студенти ТНПУ вчилися знімати сюжети  разом з журналістом інтернет-видання  «20 хвилин»  (ВІДЕО, ФОТО)

Студенти ТНПУ вчилися знімати сюжети

разом з

журналістом інтернет-видання

«20 хвилин»

На факультеті філології та журналістики 15 вересня студенти зустрілися з журналістом інтернет-видання «20 хвилин» Вадимом Єпуром у межах дисципліни «Журналістська майстерність: фотожурналістика» (доцент Йордан Г.М). Фахівець поділився зі студентами важливими аспектами роботи в інтернет-виданні, продемонстрував власні журналістські роботи, ознайомив з основними правилами зйомки відеоматеріалів та дав кілька порад щодо створення журналістських робіт.

Викладачі кафедри журналістики Наталія Драган-Іванець та Галина Синоруб дають поради студентам

Вадим Єпур дав студентам поради щодо роботи і навчання: «Щоб створювати якісні журналістські відеоматеріали - необхідний досвід. Вивчаючи лише теорію ми багато чого не враховуємо та не знаємо про можливі труднощі, які виникають під час зйомки. Починаючи від проблеми постановки кадру до технічних форс-мажорів. Зняти хороший сюжет можна і на звичайний телефон. Головне розуміти, що ти робиш і мати бачення кінцевого результату. Адже не існує єдиного алгоритму, за яким працюють всі оператори. Кожен має свої особливості роботи, різну техніку, програми для монтажу. Тому, безумовно, потрібна практика в "польових" умовах або максимально до них наближена».

Спікер Вадим Єпур розповідає про свою діяльність

Також під час заходу студенти дізналися, як адаптувати відеоролик під платформу  «YouTube», правильно обрати заставку та назву публікації та що знімати, щоб матеріали набирали рейтингову кількість переглядів.

Майбутні журналісти вчаться користуватись відеокамерою

Наприкінці зустрічі Вадим Єпур допоміг студентам зняти власний відеоматеріал про проведений захід. Майбутні журналісти самостійно користувалися професійною відеокамерою, брали коментарі та продумували сюжет. Про те, для чого потрібні такі зустрічі розповіла кандидатка наук із соціальних комунікацій, викладачка кафедри журналістики Наталія Василівна Драган-Іванець: «Цьогоріч це вже друга зустріч з журналістами-практиками онлайн-видання «20 хвилин». Такі заходи дуже корисні, тому що студенти можуть відразу перейняти досвід, побачити роботу наживо, спробувати власні сили. Вони можуть перевірити самі себе: наскільки добре вивчили теоретичний матеріал і що потрібно підправити в практиці, щоб бути такими професіоналами, як ті, кого ми запрошуємо».

Студенти вчаться правильно брати коментарі

Враженнями від події також поділились учасники. «Зустріч була неймовірно класна та пізнавальна. Було цікаво слухати про те, як оформляти відео, щоб воно набирало багато переглядів, як співпрацювати з поліцією та як вдало добирати заголовки і фото для відео в YouTube», - говорить Світлана Городецька, студентка 2-го курсу спеціальності «Журналстика». Анна Янко, студентка групи Ж-31 розповіла, що на заході дізналися про те, як можна подати матеріал, аби він був дійсно цікавим. «Також інформативним було пояснення специфіки матеріалів, які виділяються серед інших.  Дізналася більше про роботу оператора й спробувала попрактикуватися», - додала дівчина.

Студентка групи Ж-31
Магула Катерина