До практиків за досвідом:  студенти-аналітики ТНПУ  в «Освітньо-аналітичному центрі розвитку громад» (ФОТО)
До практиків за досвідом:
 студенти-аналітики ТНПУ
 в «Освітньо-аналітичному центрі
розвитку громад»

19 вересня 2022 р. студенти історичного факультету освітньої програми «Аналітика суспільних процесів» мали унікальну можливість відвідати «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».

В рамках вивчення курсу «Методика аналітичної діяльності» студенти третього і четвертого курсів поспілкувалися із аналітиками-практиками. Керівник «Освітньо-аналітичного центру розвитку громад» Максим Черкашин поділився досвідом заснування і діяльності центру, розкрив практичні засади аналітичної роботи, розповів про таємниці проєктного менеджменту та охарактеризував різні ініціативи громадської організації.

Максим Черкашин розповідає про діяльність центру

Максим Черкшин розповідає про проєкти всеукраїнського масштабу

Студентів зацікавив процес написання успішних проєктів, процедура отримання грантової підтримки та подальша реалізація ініціатив. Пан Максим акцентував на основних етапах у написанні проєкту, розповів про реалізовані програми регіонального та всеукраїнського масштабів. Студенти не тільки ознайомилися з роботою, але і мали можливість подивитися презентаційні матеріали виконаної роботи. Захопила ідея створення і специфіка організації фестивалю «Файне місто».

Студенти обговорюють запитання.
Студенти обговорюють запитання

Особливе зацікавлення викликав проєкт «Привітне Тернопілля», створення інформаційної платформи для внутрішньо переміщених осіб, яка містить багато корисних опцій для людей, які вперше перебувають у нашому місті та області.

Аналітична гра Тернопільська громада. Аналітична гра Тернопільська громада

На завершення студенти мали можливість переглянути, нещодавно презентований у Брюсселі, документальний фільм «Трансформація» про роль громадських організацій у житті сучасної України. У подарунок студенти отримали гру «Тернопільська громада», створену за розробкою центру, яка дозволить вдосконалювати аналітичні вміння.

Фото з керівником Центру
Фото з керівником центру

«Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» – приклад організації, яка вміло вибудовує свою роботу, використовує сучасні інструменти, є актуальною, гнучкою, швидко реагує на суспільні запити і відповідно до цього створює необхідні «продукти». Багато цікавих ініціатив уже реалізовано центром, а багато ще у задумі. Успішна робота полягає в успішній аналітиці на всіх щаблях діяльності.

Зустріч вийшла жвавою, цікавою, з наміченням шляхів подальшої співпраці.

Доц. Наталія Морська