17 жовтня - День українського студента: як це починалося


17 жовтня -

 День українського студента:

 як це починалося


2 жовтня 1990-го року почалася «Революція на граніті» – протести молоді та студентів у Києві з вимогою недопущення реставрації СРСР. На площі Жовтневої революції студенти (ініціатори - Українська студентська спілка" та "Студентське братство") встановили намети та оголосили голодування.


Часи були непевні. За рік до цього влада Китаю вчинила криваву розправу над мирною студентською акцією. І ніхто не знав, чи не повторилася б Тяньаменська трагедія в Україні.
Студентів не розуміли, а вони діяли, створювали ланцюги єднання українців в українській державі. Замість того, щоб засуджувати, суспільство почало задумуватися над тим, що рухає цими молодими людьми. Протести масово підтримувала молодь. Студентські акції протесту продовжилися по всій Україні. В Тернополі на Театральному майдані теж розмістилися студенти з повязками «Я голодую», середних багато студентів нашого, тоді Тернопільського державного педагогічного інституту. Тернополяни палко підтримували масовий рух за ідеї незалежності України, викладачі приносили протестувальникам теплі речі.


Головні вимоги - недопущення підписання нового союзного договору, проведення нових виборів до Верховної Ради на багатопартійній основі;  націоналізація майна компартії України та ВЛКСМ, відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола.Акції протесту тривали до 17-го жовтня.Влада, зваживши на чисельність акцій протесту та резонанс, виконала практично всі вимоги мітингарів. Революція на граніті стала однією з безпосередніх причин, завдяки яким Україна здобула незалежність. 17 жовтня 2005 р., у 15-ту річницю «Революції на граніті» 2-17 жовтня 1990 року. до 15-ліття студентського голодування 2-17 жовтня 1990 провели акцію “Україні – український День студента”. Вони передали Президентові України звернення з пропозицією святкувати в Україні День студента 17 жовтня на честь перемоги “Революції на граніті”. Звернення закінчувалося такими словами:

“15 років тому студенти України показали себе як вільні громадяни. Вони піднялися – і вони перемогли. Українське студенство має своїх героїв і свою традицію.Україні – українські символи! Українським студентам – День українського студента!” 


Нинішнє студентство ТНПУ ім.В.Гнатюка - єдине і потужне братство активної, небайдужої, успішної молоді, що, окрім навчання та наукової діяльності, багато сил віддає громадській роботі та неодноразово твердо і впевнено виявляла та відстоювала громадянську позицію.


З Днем українського студента, друзі!

Слава Україні!


 


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси