Продовжується цикл подорожей, організованих для студентів історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка (ФОТО)Продовжується цикл подорожей,

 організованих для студентів 

історичного факультету 

ТНПУ ім.В.Гнатюка


Справжній історик повинен побачити максимальну кількість пам’яток нашої історії своїми очима!Продовжується цикл подорожей, організованих для студентів історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка. Цього разу маршрут проліг через унікальну пам’ятку нашої культури – печеру «Вертеба». Саме в ній в 2004 був створений перший в Україні музей трипільської культури. Починаючи з 1991 печеру та прилеглі до неї території в радіусі 30-40 км комплексно обстежує археологічна експедиція Борщівського краєзнавчого музею під керівництвом Михайла Сохацького.


За кількістю та науковою вартістю знахідок Вертеба не має собі рівних на Поділлі, тому її назвали «Наддністрянськими Помпеями». Знайдені у Вертебі археологічні матеріали зберігаються у музеях Борщева, Варшави, Відня, Кракова, Львова, Тернополя.


Більше того, у печері зроблено ряд реконструкцій, що відтворюють життя та побут давніх трипільців. А ще тут законсервовані цілі розкопи, в яких майбутні історики могли побачити горщики та знаряддя праці, яким від 5 до 7 тисяч років.


А ще студенти-історики відвідали Борщівський краєзнавчий музей, в якому експонуються унікальні колекції артефактів починаючи від середнього палеоліту.


Завершенням екскурсії була поїздка в Кам’янець-Подільську фортецю. Неповторний колорит середньовічного замку, вдалі реконструкції зброї та побутових речей давніх часів, спільні фотографії серед кам’яних башт старовинного міста – все це довго-довго буде приємною згадкою. Принаймні до наступної подорожі!

 

Доцент кафедри стародавньої
 та середньовічної історії
 Кіцак В.М.,

доцент кафедри історії України
Терещенко В.Д.

 

Реконструкції життя та побуту трипільців у печері «Вертеба» 


 На вході у печеру «Вертеба»


  
На фоні давнього Кам’янця
До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси