У ТНПУ відбудеться круглий стіл «Почаївська лавра в добу суспільних викликів: історичний досвід і сучасні рецепції»

23 березня 2023 року о 14.30 в 24 аудиторії головного корпусу Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбудеться круглий стіл на тему: «Почаївська лавра в добу суспільних викликів: історичний досвід і сучасні рецепції».

ДИСКУСІЙНЕ ПОЛЕ:
1. Формування українського духовного, культурного простору.
2. Почаївська лавра в історії суспільних процесів.
3. Етапи формування архітектури Почаївської лаври.
4. Архітектурно-мистецька цінність Свято-Успенської Почаївської лаври. Стан і перспективи її збереження для народу України і світової спадщини.

Учасники круглого столу:
1. Богдан Буяк – ректор університету
2. Іван Калаур – доктор юридичних наук, професор, народний депутат України
3. Віктор Устенко – заступник голови Тернопільської ОВА
4. Ганна Василенко – начальник управління інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Тернопільської ОВА
5. Елла Бистрицька – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства (ТНПУ)
6. о. Віталій Козак – доктор східно-церковних наук, синкел з питань стратегії розвитку Тернопільсько-Зборівської архієпархії (УГКЦ)
7. о. Микола Зінкевич – настоятель Свято-Троїцького Духовного Центру (ПЦУ)
8. Ігор Кульчицький – заступник директора департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА
9. Микола Бармак – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук (ТНПУ)
10. Володимир Харченко – директор департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської ОВА
11. Вадим Микулич – директор Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник
12. Оксана Дячок – доктор архітектури, професор кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання (ТНПУ)
13. Юрій Вербовецький – заслужений архітектор України, віце-президент національної спілки архітекторів України (Тернопіль)
14.  Вікторія Ричко – доктор філософії (Рівне)
15. Члени тимчасової комісії Громадської ради при Тернопільській ОВА:
Роман Горбатюк – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри машинознавства і транспорту (ТНПУ),
керівник секретаріату Громадської ради Володимир Воронін – правник, літератор, дослідник правового статусу Свято-Успенської Почаївської лаври, секретар Громадської ради,
Іван Іскерський – доктор філософії, член-кореспондент Інженерної академії України, заступник голови Громадської ради,
Роман Марценишин – заступник голови Громадської ради.