Географічний факультет ТНПУ ім.В.Гнатюка
організував вечір пам’яті Івана Гавдиди
12 жовтня 2016 року на географічному факультеті ТНПУ ім. В. Гнатюка відбувся пам’ятний захід з нагоди 50-річчя від дня народження випускника університету, студентського активіста, педагога і громадсько-політичного діяча Івана Гавдиди (1966 – 2003).
Іван Гавдида народився 20 вересня 1966 р. у с. Саранчуки Бережанського району Тернопільської області. Після закінчення місцевої середньої школи у 1983 – 1990 рр. навчався на природничому факультеті Тернопільського педагогічного інституту за спеціальністю “географія і біологія” (з перервою на службу в армії). У 1989 – 1990 рр. брав активну участь в акціях студентської непокори, створенні Товариства української мови ім. Т. Шевченка, був одним із співзасновників Тернопільського культурно-просвітницького товариства “Вертеп”. Після закінчення ТДПІ працював вчителем географії і військової підготовки у Боківській восьмирічній і Саранчуківській середній школах Бережанського району. У 1995 р. переїхав у Тернопіль, де присвятив себе громадсько-політичній діяльності, якою зайнявся ще в студентські роки.
З 1990 р. – член Пласту. Співзасновник і курінний Пластового Куреня “Вовча Ліга”, голова Станичної Ради станиці Тернопіль. Багаторічний комендант пластових таборів та вишколів.
З 1991 р. – член Демократичної партії України, з 1995 р. – член Конгресу Українських Націоналістів. Був головою Тернопільської обласної організації КУН, членом Центрального проводу КУН, членом Головного проводу ОУН, заступником Голови проводу ОУН. Став “хрещеним батьком” Молодіжного Конгресу Українських Націоналістів. З 2002 р. – заступник голови Тернопільської обласної організації Українського Народного Руху (згодом – Української народної партії).
Обирався депутатом Бережанської районної Ради першого демократичного скликання від Саранчуківського виборчого округу (1990 – 1994). З 2002 р. – депутат Тернопільської обласної Ради від Бережанського виборчого округу, керівник фракції “Наша Україна” в обласній Раді.
Трагічно загинув у Києві 30 серпня 2003 р. Похований у рідному селі Саранчуки.
Пам’ятний захід організувала кафедра географії та методики її навчання (відповідальні – доц.Ольга Варакута і доц.Мирослава Питуляк) спільно з науковою бібліотекою ТНПУ ім.В.Гнатюка. Вступне слово виголосив декан географічного факультету доц. Андрій Кузишин. Ведучий заходу викл.Ігор Дітчук, використовуючи презентацію, ознайомив присутніх (магістрантів, студентів і викладачів факультету) з життєвим шляхом, педагогічною та громадсько-політичною діяльністю І.Гавдиди. Запрошені на захід колеги і побратими Гавдиди вчитель-методист Тернопільської гімназії ім.І.Франка Оксана Сампара і канд.іст.наук Олег Вітвіцький поділилися спогадами про нього, розповіли про спільну діяльність у товаристві “Вертеп”, громадських і політичних організаціях, а доц. Михайло Потокій нагадав присутнім про студентські роки Івана. Співробітники наукової бібліотеки Зіновія Ірик та Ольга Шанайда презентували матеріали про І.Гавдиду з бібліотечних фондів і висвітлили його подвижницький шлях віршованими рядками.
Захід закінчився виступами студентів: магістрантка Оксана Качмарська виконала стрілецькі пісні, а студенти Наталія Горохівська і Микола Мізик – сучасні патріотичні пісні.
Викладач кафедри географії і методики
її навчання Дітчук І.Л.
Під час проведення заходу
Про життєвий шлях, педагогічну і громадсько-політичну діяльність І. Гавдиди розповів його викладач Ігор Дітчук
Вступне слово виголосив декан географічного факультету доц. Андрій Кузишин
Канд. істор. наук Олег Вітвіцький представив І. Гавдиду як відомого громадсько-політичного
діяча і продемонстрував дипломну роботу побратима
Вчитель-методист Тернопільської гімназії ім. І. Франка Оксана Сампара поділилася спогадами
про колегу по товариству “Вертеп”
Співробітники наукової бібліотеки Зіновія Ірик та Ольга Шанайда презентували матеріали про І. Гавдиду з бібліотечних фондів і висвітлили його подвижницький шлях віршованими рядками
Про студентські роки Івана Гавдиди нагадав його викладач, доц. Михайло Потокій
Пам’ятний захід закінчився виступами студентів: магістрантка Оксана Качмарська виконала стрілецькі пісні
Пам’ятний захід закінчився виступами студентів: Наталія Горохівська і Микола Мізик виконали сучасні патріотичні пісні
Співорганізатор заходу доц. Ольга Варакута