У ТНПУ провели зактиття Медіафестивалю «Разом до перемоги!» (ФОТО)

У ТНПУ провели зактиття

Медіафестивалю
«Разом до перемоги!»

У четвер, 18 травня, відбулося підведення підсумків ІІ-го Відкритого Медіафестивалю «Разом до перемоги!». Уже другий рік поспіль кафедра журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка проводить медіафестиваль, мета якого – мотивувати студентську молодь створювати медійні проєкти, котрі привернуть увагу до героїв російсько-української війни, діяльності волонтерів, громадських ініціатив допомоги, акцій підтримки за кордоном, історій українських біженців та переселенців.

Організували роботу фестивалю
доценти кафедри журналістики Тетяна Решетуха та Ганна Йордан, модерувала зустріч – аспірантка кафедри Юлія Нагорна.

«Минулого року, коли розпочалося повномасштабне вторгнення, ми вирішили дати можливість молоді фіксувати всі події. Медіафестиваль допомагає формувати в сучасного студента проєктну діяльність. Дякую усім, хто долучився. Нехай це буде позитивною традицією на кафедрі», — з вітальним словом виступила завідувачка кафедри журналістики професор Наталія Миколаївна Поплавська.

Вітальне слово докторки філологічних наук, професорки, завідувачки кафедри журналістики Поплавської Н. М.

У медіафестивалі взяли участь студенти факультету філології і журналістики нашого університету. Цьогоріч було подано більше як 20 різножанрових робіт від 27 учасників у різноманітних номінаціях. Студенти надсилали письмові журналістські матеріали, фото-, відео-, аудіороботи та соціальну рекламу.

Робоча обстановка

Представлення робіт розпочала студентка 4 курсу заочної форми навчання Руда Марія (зЖур–4), показавши відеосюжет про тернополянку, яка під час війни перетворила своє захоплення на спосіб допомоги ЗСУ.

Серед відеоробіт також можна було побачити матеріал:
- студентки заочної форми Яроцької Юлії (зЖур–4) про важливий аспект роботи територіальної громади «Міленіали»;
- студенток 4 курсу Пацкаль Юлії (Жур–4), інтерв’ю з художницею-переселенко Юлією Коваль;
- Липчак Олесі (Жур–4) про історії вимушених переселенців;
- Пастир Аліни (Жур–4), яка своїм сюжетом нас переконує, що попри усі випробування українці зберігають свої різдвяні традиції.

Також відеосюжет продемонструвала студентка 3 курсу Магула Катерина (
Ж–34), яка зняла інтерв’ю з головою Благодійної організації "Благодійний фонд "Промінь Сонця" Оленою Мудрою, про її історію волонтерства.

Важливі питання у проєктах висвітлили третьокурсники Адамович Руслана, Відлацький Віталій та Кухарук Назар (Ж–34). «На початку грудня 2022 року, та впродовж січня 2023, по всій Україні були масові відключення світла. Причиною стала повномасштабна війна, яка не обійшлася без ракетних обстрілів, що зашкодило нашій енергетичній інфраструктурі. Це скоротило час освітлення вулиць. Таким чином головною метою проєкту було дослідити, чи важливо зараз носити світловідбиваючі елементи», — розповіла доповідачка.

Студенти групи Ж-34 Руслана Адамович та Віталій Відлацький розповідають про важливість світловідбиваючих елементів

Це не повний перелік усіх представлених робіт. Були ще лонгрід про мовну адаптацію вимушених переселенців у Тернополі (Сніжана Заверуха, Єлизавета Осадчук, Ж–34), подкаст – інтерв’ю з переселенкою з Сум (Діана Федорук, Жур-4), лонгрід «Просторова доступність міста для людей з вадами зору та слуху» (Ангеліна Ключка, Юлія Полов’юк, Ж–34) та багато інших цікавих і неповторних робіт.

Завершився фестиваль переглядом сповненого оптимізмом відеосюжету «Плани на майбутнє після перемоги» студентів 2 курсу Ірини Канюки, Катерини Ковалик та Владислава Каленікова (Ж–24).

Студенти групи Ж-24 Ірина Канюка, Катерина Ковалик та Владислав Каленіков презентують відеосюжет

Учасники медіафестивалю «Разом до перемоги»

Студентка 3 курсу спеціальності Журналістика ТНПУ

Діана Сподар