Екскурсія студентів  хіміко-біологічного факультету ТНПУ  на Тернопільське Подністер’я (ФОТО)

Екскурсія студентів

хіміко-біологічного факультету ТНПУ

на Тернопільське Подністер’я

18 травня відбулась навчально-пізнавальна екскурсія студентів хіміко-біологічного факультету групи за маршрутом  Тернопіль - Вертеба - с. Монастирок – с. Касперівці - ур. Криве - ур. Червоне – м. Тернопіль. Такі поїздки студентів нашого факультету стають вже доброю традицією і дозволяють краще пізнати рідний край.

Організаторами екскурсії виступили: доцент кафедри географії та методики її навчання Гавришок Б. Б., доцент кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін Гуменюк Г. Б., доценти кафедри хімії та методики її навчання Тулайдан Г.М. та Хоменчук В.О.

Навчальна екскурсія є логічним продовженням курсу «Геологія з основами геохімії». Під час подорожі студенти побачили низку відслонень, спробували у польових умовах визначати й описувати осадові гірські породи, зокрема, вапняки, гіпси та пісковики, а також познайомились із окремими віхами розвитку органічного світу Поділля у минулі геологічні епохи. Окрім того, дізнались багато легенд та історій про міста, через які проїжджали, оглянули пам’ятки архітектури та цікавих представників флори.

Кенотаф борцям за волю України в с. Новосілка

Надзвичайно пізнавальною була екскурсія в печеру Вертеба, яку називають «українською Атлантидою». Тут розміщено археологічний відділ Борщівського краєзнавчого музею.

В печері Вертеба

Екскурсовод кваліфіковано розповів про карстовий процес у гіпсах та специфіку трипільської культури. Особливу увагу привернули археологічні розкопи з уламками трипільської кераміки та кісток, а також муляжі, що відтворюють побут цього давнього населення. Навколо печери виявили місце зростання горецвіту весняного.

В урочищі Червоне, яке знаходиться між селами Нирків та Нагоряни Заліщицького району студенти пройшли увесь периметр каньйону й описали відслонення гіпсів, літотамнієвих вапняків, конгломератів та пісковиків. Окрім того, пригадали умови формування кожної із згаданих порід і зрозуміли як формувалась природа сучасного Подністер’я. Через грабово-дубовий ліс підійшли до старенької кладки і потрапили на територію колишнього міста Червоногород (сучасний дитячий табір «Ромашка»). Оглянули руїни Успенського костелу та палацу шляхтичів Понінських.

Богдан Борисович Гавришок розповів трагічну історію цього поселення, показав фотографії «найгарнішої сільської садиби Польщі» початку ХХ століття. Згодом студенти відправились до найвищого із рівнинних водоспадів України на р. Джурин (16 м), що знаходиться поряд із с. Нирків.

Фото на заставці - Водоспад в с. Нирків

Шлях вздовж каньйону.

Шлях вздовж каньйону

Каньйон річки Джурин

Організатори екскурсії

Проведенням екскурсій займались самі організатори-викладачі. Богдан Борисович Гавришок описував геологічні відслонення та історико-культурні пам’ятки, розказував різні історії та легенди про населені пункти, які спостерігали протягом екскурсії. За цей день студенти набрались неповторних вражень і суттєво розширили свої знання про Тернопільщину, її геологічну будову та флористичні особливості.

Викладачі і студенти хіміко-біологічного факультету щиро вдячні доценту Гавришку Богдану Борисовичу за щорічне бажання разом з студентами хіміко-біологічного факультету поєднувати інтелектуальний розвиток та цікавий відпочинок за допомогою екскурсій!

Дякуємо ЗСУ за можливість жити і вивчати рідний край!

Голова профбюро хіміко-біологічного факультету

доцент Гуменюк Г.Б.