Студенти-історики ТНПУ ім.В.Гнатюка   взяли участь у відзначені 40-ї річниці Української гельсінської спілки


Студенти-історики ТНПУ ім.В.Гнатюка 

взяли участь у відзначені 40-ї річниці 

Української гельсінської спілки


З нагоди 40-а річчя від створення Української гельсінської групи (УГГ) Державний архів Тернопільської області спільно з історичним факультетом Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та управлінням внутрішньої політики, національностей і релігії Тернопільської облдержадміністрації організували і провели круглий стіл «Українська гельсінська група: історія і сучасність».


Студенти історичного факультету під керівництвом кандидата історичних наук, доцента Ярослава Петровича Сека активно долучились до круглого столу. Науковими напрацюваннями поділились магістранти: Назар Лис з темою «Українська гельсінська група крізь призму біографій батьків-засновників», Роман Пирожишин – «Основні віхи діяльності УГГ», Ганна Леськів – «Ідеологія УГГ: від захисту прав людини до захисту прав нації», Володимир Козюпа – «В’ячеслав Чорновіл і реорганізація УГГ».


Продовжили засідання круглого столу ініціатори створення Тернопільської філії Української Гельсінської Спілки: Володимир Скакун, Василь Турецький, Роман Сидяга, Петро Маленький, Петро Атаманчук. А книги Левка Горохівського «На зламі епох» дістались у подарунок учасникам круглого столу.


Було відкрито документальну виставку «Право на захист», а також презентовано поштову марку «УГГ-40».


Як зазначили доповідачі, УГГ стала «містком» від захисту прав людини до боротьби за незалежність України. Але ідеї групи не втрачають актуальності й дотепер, адже у сучасних умовах Україна повинна зберегти територіальну цілісність, суверенітет та самобутність.


Ганна Леськів,
магістрант історичного факультетуДо списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси