Студенти-історики ТНПУ ім.В.Гнатюка
взяли участь у відзначені 40-ї річниці
Української гельсінської спілки
З нагоди 40-а річчя від створення Української гельсінської групи (УГГ) Державний архів Тернопільської області спільно з історичним факультетом Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та управлінням внутрішньої політики, національностей і релігії Тернопільської облдержадміністрації організували і провели круглий стіл «Українська гельсінська група: історія і сучасність».
Студенти історичного факультету під керівництвом кандидата історичних наук, доцента Ярослава Петровича Сека активно долучились до круглого столу. Науковими напрацюваннями поділились магістранти: Назар Лис з темою «Українська гельсінська група крізь призму біографій батьків-засновників», Роман Пирожишин – «Основні віхи діяльності УГГ», Ганна Леськів – «Ідеологія УГГ: від захисту прав людини до захисту прав нації», Володимир Козюпа – «В’ячеслав Чорновіл і реорганізація УГГ».
Продовжили засідання круглого столу ініціатори створення Тернопільської філії Української Гельсінської Спілки: Володимир Скакун, Василь Турецький, Роман Сидяга, Петро Маленький, Петро Атаманчук. А книги Левка Горохівського «На зламі епох» дістались у подарунок учасникам круглого столу.
Було відкрито документальну виставку «Право на захист», а також презентовано поштову марку «УГГ-40».
Як зазначили доповідачі, УГГ стала «містком» від захисту прав людини до боротьби за незалежність України. Але ідеї групи не втрачають актуальності й дотепер, адже у сучасних умовах Україна повинна зберегти територіальну цілісність, суверенітет та самобутність.
Ганна Леськів,
магістрант історичного факультету