Магістранти-історики поспілкувались із професором Академії Яна Длугоша (м.Ченстохова)
Магістранти-історики поспілкувались із професором  

Академії Яна Длугоша (м.Ченстохова)16 листопада магістранти історичного факультету мали змогу поспілкуватись із представником викладацького колективу Академії Яна Длугоша (м. Ченстохова) професором Кшиштофом Чайковскі.


В рамках програми «25 років вільних академічних поглядів Польщі та України», що реалізується посольством Польської Республіки в Україні, Київським відділенням Польської Академії  Наук в Києві та Інститутом політичних досліджень з нагоди 25-річчя встановлення україно-польських дипломатичних відносин, професор Кшиштоф Чайковскі прочитав лекцію на тему «Університет - "західний" чи "східний"?». Йшося про різні підходи до методологічної і змістової складової вищої освіти в Європі, порівняльний та історичний аналіз східної і західної парадигм, трансформації сучасного суспільства і ті виклики, які вони готують для гуманітарних наук в Польщі та Україні. 


Магістранти дізнались більше про особливості Болонського процесу в Польщі, його перспективи розвитку в Україні, і звичайно ж про співпрацю між ВУЗами, зокрема про академічну мобільність не лише студентів, а й викладачів. Також магістрантів цікавило питання про грантові програми, зокрема про програму Erasmus та перспективи цієї програми для українських студентів.


Володимир Козюпа, магістрант історичного факультету: 

«Мені цікаво було дізнатись про програму академічної мобільності саме від представника Академії Яна Длугоша, адже наступного року планую скористатись цією можливістю та отримати окрім українського, ще й польський диплом. Я отримав відповіді на питання, які мене цікавили, а своїм колегам пропоную скористатись шансом та отримати європейську освіту».


Таким чином, історики-магістранти дізнались більше про можливості студентської мобільності та одержання диплому європейського зразка. Сподіваємось, що інші факультети теж долучатимуться до різноманітних закордонних навчальних програм.


Ганна Леськів,
магістрант історичного факультету


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси