МОН України рекомендуєМОН України рекомендує проводити попередній перегляд матеріалів, 

які пропонуються громадськими організаціями студентам університету25 листопада 2016 р. Міністерство освіти і науки України на засіданні експертно-кадрової комісії з розгляду питань діяльності керівників ВНЗ, установ та організацій, які належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України (далі – Комісія) розглянуло питання стосовно ситуації, що склалась в Миколаївському національному університеті  імені В. О. Сухомлинського. Засідання Комісії відбулось за участі ректора Миколаївського національного університету  імені В. О. Сухомлинського Будака Валерія Дмитровича та проректора Миколаївського національного університету  імені В. О. Сухомлинського Криленка Володимира Ігоровича.


Судячи із пояснень, які отримало Міністерство освіти і науки України від Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, керівництво ВНЗ було введено в оману громадським об`єднанням «ДАНА», яке без дозволу адміністрації навчального закладу змінило тему дискусії та на власний розсуд обрало для демонстрації перед студентами саме документальний фільм «Ті, хто прийшов до влади».


На початку жовтня громадське об`єднання «ДАНА» звернулася до керівництва Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського з проханням сприяти проведенню в рамках мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA-2016 презентації для студентів вишу програми «Презумпція правоти поліцейського» з проведенням дискусії навколо цієї теми із залученням спікера з числа викладачів університету – фахівців із правовою освітою.


На визначену дату, 22.11.2016 р., о 14:00 до університетської аудиторії були запрошені усі бажаючі  - студенти та співробітники, вільні від занять та небайдужі до теми «Презумпція правоти поліцейського». 


Натомість, тема стрічки «Ті, хто прийшов до влади», показ якої було розпочато перед студентами та викладачами в аудиторії, була неочікуваною для всіх присутніх і, жодним чином,  не пов`язана з заявленою раніше темою дискусії - «Презумпція правоти поліцейського».


Обурені кадрами, які містилися у стрічці, студенти висловили прохання зупинити демонстрацію фільму, однак організатори заходу проігнорували прохання, після чого студенти університету продемонстрували свою громадянську позицію і почуття патріотизму та покинули за власним бажанням аудиторію, підкресливши, що демонстрація подібного фільму, особливо в День гідності та свободи, виглядає недоречною.


Адміністрація Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського повністю поділяє позицію представників свого студентства та засуджує маніпуляції, що мали місце з боку громадського об`єднання – обласної незалежної асоціації «ДАНА».


Наразі Університет всіляко сприяє органам СБУ у проведенні перевірки з цього приводу, та відпрацьовує механізми запобігання поширенню будь-яких проявів антидержавницької агітації серед студентів свого закладу на майбутнє.


За результатами розгляду порушеного питання, Комісія вирішила рекомендувати ВНЗ дотримуватись вимог проведення заходів навчально-виховного характеру, проводити попередній перегляд відео матеріалів, сценаріїв, погоджувати список учасників та проводити захід виключно в присутності посадової особи, відповідальної за виховну роботу у ВНЗ. Миколаївському національному університету  імені В. О. Сухомлинського доручено застосувати адміністративні заходи щодо відповідальних осіб з числа науково-педагогічного складу. Крім того, прийнято рішення звернутись до Служби безпеки України щодо перевірки документального фільму «Ті, хто прийшли до влади» та вжиття заходів у межах компетенції.


Прес-слуба МОН України


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси