Участь науковців географічного факультету ТНПУ у Всеукраїнському науковому семінарі пам’яті відомого українського географа Богдана Мухи (ФОТО)

Участь науковців

географічного факультету ТНПУ

у Всеукраїнському науковому семінарі

пам’яті відомого українського географа

Богдана Мухи

28 листопада 2023 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся Всеукраїнський науковий семінар пам’яті відомого українського географа, ландшафтознавця, кліматолога і краєзнавця, колишнього доцента кафедри фізичної географії Богдана Павловича Мухи (1943-2019).

У роботі семінару дистанційно взяли участь викладачі географічного факультету ТНПУ імені В. Гнатюка, учні Б. Мухи, доценти кафедри географії України і туризму Ярослав Мариняк та Іван Рудакевич, доцентка кафедри географії та методики її навчання Мирослава Питуляк. До участі у цьому заході також доєднався багаторічний викладач географічного факультету, доцент Микола Питуляк.

Організатори та учасники семінару на географічному факультеті ЛНУ ім І Франка

Організатори та учасники семінару на географічному факультеті ЛНУ ім.І.Франка

Богдан Муха – відомий український фізико-географ, ландшафтознавець, краєзнавець, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка, який присвятив цьому навчальному закладу більше 50 років свого життя. Автор більше 200 наукових праць, підручників, навчальних географічних карт. Активно співпрацював з іноземними вченими з Грузії, Латвії, Польщі, Німеччини. Досліджував природу, клімат і ландшафти Українського Розточчя, Українських Карпат, Полісся, долини р. Дністер. Один із перших в Україні науковців, який застосовував у науковій діяльності та навчальному процесі матеріали дистанційного зондування Землі, автоматичних метеорологічних станцій і датчиків, геоінформаційних систем та інших інноваційних технологій.

Учасники семінару памяті українського географа Б Мухи в режимі онлайн

Учасники семінару памяті українського географа Б.Мухи в режимі онлайн

Під час пам’ятного семінару учасники виступили із спогадами про співпрацю з доцентом Богданом Мухою, про його життєвий шлях, наукові дослідження та практичну діяльність. Виступали науковці з Львова, Києва, Рівного, Тернополя. Від наукової спільноти географічного факультету ТНПУ ім. Володимира Гнатюка зі своїми спогадами про навчання і співпрацю з Богданом Мухою виступила доцентка кафедри географії та методики її навчання Мирослава Питуляк.

Іван Рудакевич