Психологічна служба ТНПУ про кампанію міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» (ФОТО)

Психологічна служба ТНПУ

про кампанію міжнародної акції

«16 днів активізму проти насильства»

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня в Україні стартує кампанія міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства».

Цього року вона проходить під лозунгом «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство».

Повномасштабне вторгнення суттєво змінило ситуацію з домашнім насильством в Україні. У зв’язку зі стресом, невизначеністю, вимушеними переїздами та іншими викликами, пов’язаними з війною, ризики домашнього насильства зростають. За даними МВС, лише за перше півріччя 2023-го кількість звернень щодо домашнього насильства зросла майже на 40%, порівняно з цим же періодом минулого року.

Кампанія має на меті закріпити в людей розуміння, що насильство є неприйнятним та продовжувати розвивати небайдуже суспільство, готове реагувати на випадки насильства.

Ключова ідея кампанії – з насильством допомагають боротися навіть маленькі кроки. І щоб змінити глобальну ситуацію, достатньо не бути байдужими, звертати увагу на ситуації довкола та реагувати на них так, як можеш.

Викликати поліцію, зняти ситуацію на телефон чи привернути до неї увагу інших людей. Порадити отримати допомогу у фахівців чи наважитися по неї звернутися.

Кампанія націлена згуртувати суспільство навколо ідеї протидії насильству, та мотивувати спільно долати психологічні наслідки повномасштабної війни.

Основна тема – як взаємодіяти чуйно, коли ми проживаємо війну.

Повномасштабне вторгення показало, що українці здатні об’єднуватися та спільно протистояти навіть найбільшим викликам. У новому українському суспільстві не має місця домашньому насильству. Час об’єднатися проти нього і долати велику проблему маленькими кроками.

29 листопада в рамках міжнародної акції "16 днів проти насильства" у ТНПУ відбулася зустріч студентів із представниками патрульної поліції,  благодійного фонду “Рокада”, ГО “Безоплатна правова допомога”, Тернопільського обласного центру соціально-психологічної допомоги «Родина».

Зустріч відбулася з атмосфері розуміння важливих питань

Студенти ставили запитання і отримували вичерпні відповіді від спікерів

Від насильства страждають чоловіки, жінки, діти й люди похилого вікуВід насильства страждають чоловіки, жінки, діти й люди похилого віку

Розглянули види насильства та як із ним боротися

Захід був присвячений попередженню домашнього насильства, вчинення економічного, сексуального, психологічного, фізичного насильства. Представники поліції поділилися студентами актуальною інформацією, розповіли історії із своєї практики й наголосили: "насильству не місце у світі". Від початку повномасштабного вторгнення насильство активізувалося. Жертвами насильства стають не лише діти та жінки, а й чоловіки та особи похилого віку. Про це мовчати не можна.

Працівники правоохоронних органів звертають увагу усіх молодих людей на те, що мовчання та ігнорування це прояв байдужості, а відтак про високоморальне суспільство можна і не говорити. Якщо ми прагнемо позбутися тенет рабства, й прагнемо до свободи, починати треба негайно.

Скажи насильству  НІ, уже сьогодні!
Скажи насильству  "НІ", уже сьогодні!

Запрошуємо перегянути більше світлин

Повідомляйте про насильство, якщо ви бачите це на вулиці, викликайте поліцію якщо чуєте через стіну, що сусіди конфліктують, голосіть, що ви потерпаєте від насильства, й просіть про допомогу. Вас є кому захистити!

Психологічна служба ТНПУ