У ТНПУ провели навчання з першої домедичної допомоги (ФОТО)

У ТНПУ провели навчання

з першої домедичної допомоги

Представник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської обласної військової адміністрації Віктор Сокольвак завітав у Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка та провів інструктаж із першої домедичної допомоги.

Безпека життєдіяльності потерпілого на відповідальності та совісті кожної людини. Після поганого самопочуття перші 30 хвилин дарують шанс на порятунок, з яких 10 хвилин – час на приїзд швидкої, а 20 хвилин – надання першої допомоги потерпілому. Закон України «Про екстрену медичну допомогу» зобов’язує кожного громадянина України надати її при потребі.

У наказі МОЗ України від 9 вересня 2022 році №441 «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах» є чітко прописаний порядок дій, з яким можна ознайомитись у вільному онлайн-доступі.

Відповідальність за безпеку людини на кожному з нас

Поетапність першої домедичної допомоги Віктор Миколайович демонстрував на експонаті для чіткого розуміння координації рухів та дій. Учасники зустрічі мали змогу спробувати себе у ролі рятувальників, а дехто і потерпілих.

Віктор Сокольвак перевіряє наявність дихання у потерпілого

Гості зустрічі

Найперше, що потрібно перевірити у потерпілого:

• свідомість;

• дихання;

• наявність пульсу.

У жодному випадку не тримати потерпілого на спині, обов’язково перевернути на бік або ж обличчям до землі.

Теоретичний матеріал закріпили практично

Цікаві та повчальні уроки безпеки життєдіяльності

З власного досвіду Віктор Миколайович запевняє, що люди бояться надавати першу домедичну допомогу, бо не володіють мінімальними знаннями про неї та не вміють оцінювати ризики своїх вчинків. Та все ж краще спробувати допомогти, ніж залишити людину помирати.

На завершення зустрічі перша проректорка ТНПУ Надія Дробик від імені університетської спільноти подякувала гостеві за кваліфікаційні та професійні знання, колосальний багаж знань та досвіду, надбаного роками, з якими радо поділився зі слухачами. Надія Михайлівна наголосила, що іноді ми забуваємо, що правила безпека життєдіяльності не потрібно ігнорувати, а тим паче у такий складний час, в який ми живемо.

Христина Надала