![Кіно, що формує свідомість: у ТНПУ гостює мандрівний кінофестиваль Кіно, що формує свідомість: у ТНПУ гостює мандрівний кінофестиваль](/upload/iblock/1fa/1fac542136f98f74c8ca1e100b659723.jpg)
Кіно, що формує свідомість: у ТНПУ гостює мандрівний кінофестиваль
Міжнародний мандрівний кінофестиваль документального кіно розпочав кінопокази у Тернополі із ТНПУ. Це 20-й, ювілейний, фестиваль в Україні і 14-й в Тернополі. Наш університет — єдиний серед вишів, з яким сформувалася співпраця, кажуть у комітеті фестивалю.
“Кіно, яке виховує, формує свідомість, розвиває критичне мислення”, — так описав ідеї стрічок, представлених для показу цьогоріч, координатор мандрівного фестивалю в Тернопільській області, член правління Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Степаненко.
Головною темою є цінності прав людини, гідності, гуманізму. Мета, за його словами, сформульована в назві фестивалю “Образ майбутнього”: допомогти визначитися, як розвиватися Україні після війни, чого набувати, чого позбуватися, які виклики долати, щоб стати успішною, модерною країною, щоб у цивілізованому світі не бути чужими, щоб розуміти, як європейці бачать нас.
Тематика фільмів не вичерпується. Наскрізною цінністю є людина з її правами і гідністю.
Щороку фестиваль показує близько сотні стрічок у клубному та мандрівному форматах. Зустрічі відбуваються і в живій аудиторії, і онлайн. Гостюватиме фестиваль у Тернополі до 23 грудня.
Вчора, 6 грудня, студентам ТНПУ показали фільм “Наша робо сім'я”. Це історія родини, хобі якої — програмування і робототехніка. Через війну вона змушена двічі переселятися.
Зараз сім'я живе у Рівному готує дітей до міжнародних змагань, продовжуючи у такий спосіб свою місію.
“Усі сюжети — реальні події, усі герої — реальні люди, тут акторів немає: справжні історії про справжніх людей, — додав Олександр Степаненко. — Фестиваль зосереджується на неігровому кіно. У вільному доступі цих фільмів немає. У комітеті права на показ закінчуються 31 грудня”.
В.о.начальника відділу у справах молоді ТНПУ привітала пана Олександра і вручила подяку від ректора ТНПУ Богдана Буяка за популяризацію документального кіно серед студентської молоді та співпрацю з університетом, а з нагоди Дня святого Миколая — і солодкий брендований подарунок.
Далі фестиваль мандрує в Тернопільську обласну бібліотеку, а ще за кілька днів переїде до Збаража. "Король Лір. Як ми шукали любов під час війни" та "Три жінки" — це назви фільмів, які покажуть на наступних локаціях. Щоразу транслюють — нове кіно, тобто стрічки не повторюються.
Зазвичай після показів відбувається активне обговорення, адже фільми спонукають до глибоких роздумів.
Провідний фахівець зі зв'язків із громадськістю ректорату ТНПУ Оксана Чмиленко