![«Деякі речі мають залишатись неповторними»: працівники ТНПУ відвідали театр (ФОТО) «Деякі речі мають залишатись неповторними»: працівники ТНПУ відвідали театр (ФОТО)](/upload/iblock/670/6709c0dd9efa87dc5e5810a642e96f0a.jpg)
«Деякі речі мають залишатись
неповторними»:
працівники ТНПУ відвідали театр
Колектив Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відвідав виставу у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Шевченка «Як виростити чоловіка в домашніх умовах»? Це комедія з нестандартним сюжетом і блискавичним фіналом, де комічне переплітається з глибоким змістом і непростою реальністю.
Колектив працівників ТНПУ
У головних ролях заслужені артисти України – Ірма Вітовська та Олексій Гнатковський, які достеменно передали історію, закладену в основу.
«Як виростити чоловіка в домашніх умовах» - це події про сильну жінку Марину, яка має все, окрім кохання. Одного вечора вона вирішує звернутися за допомогою до інтернету. Варто пам’ятати: реклама – не завжди гарна ідея, а красива картинка зовні часто буває оманливою. Все ж Марина ризикує та замовляє чоловіка через інтернет, аби виростити ідеального для себе.
Уривок із сценки
«Ця вистава – про наші травми та перемоги, стреси та новини. Ми щодня бачимо світлини наших людей, яких ми втрачаємо. І ми зрозуміли: нам потрібен такий проєкт, який хоч трішки подарує людям сміх, бо гумор таки лікує. Нехай це дві години, але це щирий ржач, який працює терапевтично», - розповідала Ірма Вітовська. Також додала, що тему комедії, а саме історію про чоловіка та жінку обирали згідно зі статистики розлучень, яку проводили ще до пандемії, адже в Україні, на жаль, великий відсоток розлучених людей.
Деякі речі мають залишатись неповторними...
Після перших вистав одна з глядачок підійшла до акторів і подякувала за сенс, закладений в основі сюжету, сказавши: «Нехай його носки краще будуть розкидані по цілій квартирі, але він буде поруч. Як моєї половинки немає – я існую. Йшла на комедію, а побачила відображення мого нелегкого життя».
Під час вистави головні герої вели діалог із залом. Імпровізація та дотепні жарти викликали посмішку на обличчі глядачів. А текст вистави можна розібрати на перелік мотивуючих цитат.
Приємні враження після перегляду вистави
Мало хто знає, але п’ять відіграних вистав – це одне передане авто на передову: «Або ми в ЗСУ, або ми для ЗСУ. А перед сном маємо завжди себе питати, що сьогодні зробили для спільної Перемоги? І запам’ятайте: у нас є один сильний фронт - на війні, а все решта – тил. Роботи та зусиль потрібно докладати багато, а ще більше чекає всіх попереду, тому розслаблятися немає часу», - запевняв Олексій Гнатковський. Також розповів, що минулого тижня передали нове авто на передову, а вже через чотири дні отримали фото знищеної машини. Дякувати Богу хлопці залишилися живими. Люди – на вагу золота, а на авто назбираємо знову.
У фоє театру глядачі мали змогу ще додатково долучитися до збору. Зібрані кошти – це нове авто для військових і збережене життя.
Після перегляду вистави пригадались слова Леся Курбаса: «Театр має бути таким, як суспільство завтра». Якщо комедія сповнена глибоким сюжетом, то байдуже, який це жанр. Головне взяти для себе те, що завтра зможе врятувати людське життя.
Христина Надала