Актуальні питання профорієнтаційної роботи розглядали у Тернопільській ОВА за участі науковців ТНПУ (ФОТО)

Актуальні питання профорієнтаційної роботи

розглядали у Тернопільській ОВА

за участі науковців ТНПУ

13 лютого у Тернопільській обласній військовій адміністрації відбувся круглий стіл «Професійна орієнтація та психологічна підтримка учнів: виклики часу, тенденції, підходи». Організаторами виступили комунальна установа Тернопільської обласної ради «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області» та колектив кафедри психології ТНПУ імені Володимира Гнатюка.

Представники різних рівнів освіти поділились досвідом та перспективами профорієнтаційної роботи з психологами області

Метою стало обговорення нових викликів сучасності у вирішенні питань, пов’язаних з професійним самовизначенням учнівської молоді,  тому числі зумовлених актуальним змінами в країні, обмін досвідом між науковцями та практичними психологами, освітянами області.

Тетяна Четвертак, директорка КУТОР «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області», розпочинаючи круглий стіл закцентувалась на актуальності професійного самовизначення учнівської молоді, особливо в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну. Практично продемонструвала нові підходи до організації профорієнтаційної роботи на різних рівнях Оксана Алексеєва, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгороднянської сільської ради. Депутатка Тернопільської обласної ради Ірина Шумада у виступі «Профорієнтація дітей та молоді в області: виклики та необхідні кроки до успіху» виклала новітні концептуальні підходи до практичного втілення профорієнтаційної роботи. Директорка Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14 імені Б. Лепкого Оксана Добровольська докладно розповіла про досвід участі школи у Всеукраїнському інноваційному проєкті «Безпечна школа». Директорка Бережанського фахового коледжу Національного університету біоресурсів і природокористування України Світлана Пилипишин розкрила основні аспекти підготовки вмотивованого учня – вступника з метою формування і розвитку майбутнього конкурентоспроможного фахівця.

Марина Орап, завідувачка кафедри психології ТНПУ імені Володимира Гнатюка підкреслила необхідність фахового психологічного супроводу вибору професії юнаками і юнками, важливість самопізнання для вияву і актуалізації власних бажань, можливостей і здібностей. Саме з такою метою кафедра психології започаткувала та цьогоріч уже втретє розпочинає Психологічну школу для учнівської молоді «Пізнай себе».

Виступ Марини Орап привернув увагу синергією науковості та практичної спрямованості

Марія Процик, заступник директора з виховної роботи, практичний психолог комунального закладу навчально-виховний комплекс «Лозівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.-дошкільний заклад» поділилась досвідом участі учнів навчального закладу у попередніх психологічних школах, підкресливши таку необхідну учням практичну складову опанування психологічними знаннями.

Натхненні психологи освітніх закладів області

Поєднання теорії і практики для забезпечення якнайбільш оптимального і ефективного психологічного супроводу учня-випускника – таке завдання сформулювали учасники круглого столу за його результатами. Науково-методична допомога практичним психологам закладів освіти від науковців ТНПУ імені Володимира Гнатюка дасть змогу реалізувати це завдання!

Завідувачка кафедри психології,
докторка психологічних наук,