ЗМІ про нас. Студенти ТНПУ виготовили мартениці для бійців ЗСУ (ВІДЕО, ФОТО) ЗМІ про нас

Студенти ТНПУ виготовили мартениці

для бійців ЗСУ

Студенти історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка сплели для бійців мартениці. Це болгарські ляльки-обереги, які виготовляють з шерстяних ниток. Про це розповіла Суспільному керівниця болгарського культурно-просвітницького клубу області Ольга Бурило.

За її словами, мартениці дарують людям, яких люблять.

"Вважають, що мартиничка оберігає від усього лихого. З поверненням перших лелек мартинички вішають на плодові дерева. Обереги відтворені в двох кольорах — білими і червоними нитками. Білий колір символізує чистоту між людськими стосунками і радість, а червоний — життєву енергію і здоров’я".

Ольга Бурило, керівниця болгарського культурно-просвітницького клубу Тернопільщини

Учасники заходу, студенти-історики

Руслан Березюк говорить, робив мартиничку для військових, щоб вона їх оберігала.

Руслан Березюк, студент першого курсу історичного факультету ТНПУ

Руслан Березюк, студент першого курсу історичного факультету. Фото: Суспільне Тернопіль

"Ми з колегою плануємо передати обереги нашим воїнам, які зараз на фронті. Хай на свято весни вони гріють їм душу, бережуть їх, щоб вони чимшвидше перемогли й повернулися додому".

Мар’яна Вар'ян, студентка першого курсу історичного факультету ТНПУ
Мар’яна Вар'ян, студентка першого курсу історичного факультету. Фото: Суспільне Тернопіль

"Цей процес захоплює, має глибокий сенс і дуже гарно вдається нам. Хочемо передати мартениці нашим бійцям. Білий і червоний кольори мають у собі глибокий сенс, хай допомагають їм у боях".

Процес виготовлення мартениць в Тернополі
Процес виготовлення мартениць. Фото: Суспільне Тернопіль

Ляльки-обереги передадуть тернопільським військовим на фронт, повідомив завідувач кафедри історії України Микола Бармак.

Микола Бармак, завідувач кафедри історії України ТНПУ
Микола Бармак, завідувач кафедри історії України.

"Вважаю, що ця традиція якоюсь мірою допомагає і нам сьогодні тримати рівновагу. Частина оберегів поїде з нашими сітками, дронами, з передачами до бійців, тому що їм зараз важлива не тільки зброя, а й психологічна підтримка".

Під час плетіння мартениць у Тернополі
Під час плетіння мартениць. Фото: Суспільне Тернопіль

Сніжана Заверуха,