Практичне заняття для здобувачів ОП Середня освіта (Природничі науки) в теплиці агробіологічної лабораторії ТНПУ (ФОТО)

Практичне заняття

для здобувачів ОП Середня освіта

(Природничі науки)

в теплиці агробіологічної лабораторії ТНПУ

Нещодавно студенти групи СОПН-36 хіміко-біологічного факультету відвідали теплицю агробіологічної лабораторії хіміко-біологічного факультету ТНПУ, оскільки одне із занять з методики навчання біології було приурочене формуванню професійно-методичної компетентності щодо вивчення різноманітності рослин та способів їхнього розмноження. Адже навчальною програмою ЗЗСО передбачено практичну роботу саме за цією тематикою.

Завідувачка агробіологічної лабораторії Ольга Бучковська познайомила студентів з особливостями вирощування рослин у стелажній теплиці, з видовим складом рослин, зібраних в оранжереї, та доглядом за ними. Перелік кімнатних рослин дозволяє вивчити особливості їх зростання у різних географічних та екологічних ареалах, визначити адаптації рослин до різних умов середовища, їхню роль в екосистемах та значення для життя на планеті.

Студенти довідалися, чим цікавий абутилон та інші рослини

Також тут є всі рослини, рекомендовані для проведення дослідів з вивчення фізіологічних процесів у рослині. Наприклад, для вивчення фотосинтезу слід використовувати пеларгонію, для вивчення кореневого тиску – бальзамін тощо.

Під час заняття значну увагу було приділено способам вегетативного розмноження рослин: живцями (стебловими, листковими, кореневими), цибулинами, кореневищами, відводками, відсадками, дітками тощо.

Циперус здивував перевернутим способом розмноження

Кожна здобувачка спробувала самостійно підготувати живці для вегетативного розмноження та висадити рослини: пеларгонію зональну, товстянку деревовидну, хлорофітум пучкуватий, белопероне, аспідистру, сенполію, сансевієру та інші.

Дівчата з групи СОПН-36 зовсім не білоручки

Рядок живців пеларгонії для озелення корпусу ТНПУ висаджено

Приємним сюрпризом від Ольги Ярославівни було отримання живців різних декоративних рослин, які в майбутньому окрасять наші оселі.

Заквітчані східніми екзотами

Студенти безмежно вдячні завідувачці агробіологічної лабораторії Ользі Бучковській та доцентці Галині Жирській за можливість відчути себе справжніми квітникарями й на практиці закріпити свої професійні навички.

Все буде Україна! Квітуча Україна!

Ірина Метельська – здобувачка групи СОБХ-36 хіміко-біологічного факультету,

Галина Жирська – доцентка кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін