Майстер-клас від студентів-журналістів ТНПУ у ТНВК ШЕЛ №9 ім.І.Блажкевич
Майстер-клас

від студентів-журналістів ТНПУ

у ТНВК ШЕЛ №9 ім.І.Блажкевич

У Тернопільській школі- економічному ліцеї №9 імені Іванни Блажкевич відбувся майстер-клас від студентів кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

У заході взяли участь учні 6-х та 10-х класів. На початку майстер-класу діти поділилися на команди, кожна з яких вивчала особливості роботи з окремими соцмережами: YouTube, Instagram та TikTok.

Студенти поділилися власним досвідом роботи у соцмережах, а також ознайомили учнів з:

• особливостями публікування контенту

• зйомкою

• форматами

• постановкою кадру та світла

• трендами

Студенти також розповіли, чому для різних соціальних мереж підходить різний контент, і що це важливо розуміти.

Протягом майстер-класу кожна з команд працювала над зйомкою власного відео для своєї соціальної мережі. В результаті усі групи отримали готову для публікації роботу, яка відповідає вимогам певної платформи.

Ангеліна Ключка розповідає учням про соціальну мережу ТіkTok

Діана Сподар та Руслана Адамович навчають учнів налаштовувати камеру

Сніжана Заверуха, студентка 4-го курсу, очолювала групу дітей, яка працювала над соціальною мережею Instagram.

Сніжана Заверуха розповідає про особливості соціальної мережі Instagram

"Під час роботи ми з учнями ознайомились з особливостями ведення даної платформи, а також відзняли кілька відео робіт для публікації. Я розповіла дітям про саму мережу, найкращий час публікації контенту. Потім ми поспілкувалися про те, що зараз у тренді на платформі, і кожен з дітей мав можливість висловити свою думку. В результаті ми відзняли відео, в якому діти розповідали про себе. Обрали такий формат, щоб відео потрапило у тренди", - поділилася студентка.

Олег, учень 6-го класу, схвально відгукується про проведений захід:

"Мені дуже сподобалось, я дізнався багато корисного для себе, а також знявся у цікавому відео для платформи TikTok".

Студентка-журналістка Руслана Адамович керувала групою, яка працювала над відео для платформи YouTube.

Студентка Руслана Адамович готує відеоматеріал про подію

"Сьогодні моїм завданням було показати учням, як користуватися відеокамерою, навчити їх записувати стендапи та брати коментарі в героїв сюжету. Чесно, не очікувала, що діти настільки зрадіють, що потрапили в групу "YouTube". Всі були дуже активними, навіть сперечалися, хто братиме коментарі. Разом з дітьми я зняла сюжет, який згодом ми опублікуємо в соціальних мережах нашої кафедри", - розповідає про подію дівчина.

Ініціаторами такого формату навчання виступили Галина Петрівна Синоруб та Наталія Василівна Біла, кандидатки наук з соціальних комунікацій та доцентки кафедри журналістики.

"Ідея відвідувати школи і здійснювати профорієнтаційну роботу виникла у нас з Галиною Петрівною у межах проведення дисципліни «Спеціалізація: інтернет і телебачення", оскільки ми хотіли надати більше практичного значення курсу та дати можливість четвертокурсникам спробувати себе в практикуванні фотографії, зйомки та поширення контенту в мережах.  Формат не новий, але він особливий тим, що студенти самі навчають, відчувають себе менторами та професіоналами, які вже щось знають", — розповіла Наталія Василівна.

Майстер-клас від студентів-журналістів став цікавим та корисним досвідом як для учнів, так і для самих студентів. Це чудовий приклад того, як поєднати навчання з практикою та поділитися знаннями з іншими.

Катерина Магула