Журналіст на війні: онлайн-лекція відомого   репортера для студентів ТНПУ (ФОТО)

Журналіст на війні:

онлайн-лекція відомого репортера

для студентів ТНПУ

16 квітня Комісія з журналістської етики провела чергову онлайн-зустріч з відомим медійником України.

Доєдналися до неї й студенти 1 курсу спеціальності «Журналістика» у рамках вивчення навчальної дисципліни «Журналістська етика» (викладач асист. Ольга Пелешок)
.

На цей раз гостем заходу став Стас Козлюк  – відомий репортер-фрілансер, який у 2023 році в співавторстві отримав Пулітцерівську премію за міжнародні репортажі про війну в Україні від видання The New York Times.

На онлайн-події «Репортажі з війни» обговорили етичні дилеми при роботі з чутливими темами, червоні лінії для журналіста, який висвітлює війну у власній країні та окреслювали головні правила хорошого репортажу.

Учасники онлайн-лекції

Спікер зауважив, що робота в укритті чи в гарячих точках, відсутність сну через сирени повітряної тривоги та обстріли – це не опис фільму, а нові реалії в роботі журналістів. Він додав, що війна – це складно, війна – це тяжко, це – біль і втрати, але при цьому життя там теж триває, там щось відбувається, люди щось роблять, чимось захоплюються. Тому про це можна і варто писати.

Стас Козлюк ділиться зі слухачами своїм репортерським досвідом

«Ніколи не заважайте військовим. Найбільша дилема на війні – бути журналістом чи бути людиною. Це задача до моменту, коли ви опиняєтеся перед вибором: рятувати чи знімати? Звісно, рятувати. Розповіді про журналістів, які не втручаються в процес – це розповіді людей, які ніколи в таких ситуаціях не були. Єдина заувага – під час таких ситуацій зважати на власну безпеку», – зауважив спікер.

Асист. О.Пелешок із студентами на онлайн-лекції

Традиційно модерував захід голова Комісії з журналістської етики, редактор і медіаексперт Андрій Куликов.

Лекція пройшла у форматі живої розмови, учасники зустрічі активно долучалися до дискусій, ставили важливі запитання.

Підсумкове фото після зустрічі

Такі зустрічі студентів з провідними фахівцями й експертами медійної галузі сприяють удосконаленню знань та практичних навичок майбутніх журналістів.

Анастасія Нагорна,

Дарина Магдій,

студентки 1 курсу спеціальності «Журналістика»