
Результати І етапу
Всеукраїнського конкурсу
студентських наукових робіт
на хіміко-біологічному факультеті ТНПУ
З 12 по 16 травня 2025 року на хіміко-біологічному факультеті проходив І етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з біології, хімії та методики природничих дисциплін. Проведення цього конкурсу стало можливим завдяки активній роботі керівників і здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти над реалізацією завдань тематики напрямів досліджень наукових гуртків та проблемних груп факультету:
- «Ботанічний гурток»,
- «Екобіотехнолог»,
- «Творча майстерня майбутнього учителя природничих наук»,
- «Фізіологія адаптаційних процесів організму»,
- «Дослідження будови та реакційної здатності органічних сполук».
Тематика робіт в галузі органічної хімії охоплювала синтез похідних ненасичених карбонових кислот з ефективними бактерицидними і ріст стимулюючими властивостями, а також дослідження нових арилюючих реагентів в умовах реакцій дедіазоніювання.
За результатами конкурсу переможцями було визначено:
диплом І ступеня
- Дарину Підгурську (група СОХБ-33) «Синтез арилтрифлуорометилсульфідів на основі арилдіазоній тозилатів» (наук. кер.: к.х.н., доц. Віталій Барановський);
диплом ІІ ступеня
- Ірину Блащак (група СОХБ-44) «Синтез та рістрегулююча активність арилзаміщених сукцинатів» (наук. кер.: к.х.н., доц. Руслан Симчак);
диплом ІІІ ступеня
- Миколу Коваля (група мСОХБ-12) «Синтез та біологічна активність3-(4-сульфамідофеніл)-(2-метил)-2-галогено(тіоціанато)пропанамідів» (наук. кер.: к.х.н., доц. Галина Тулайдан).
Тематика конкурсних робіт біологічних спеціальностей відображала пріоритетні напрями сучасних досліджень з анатомії та морфології рослин, екологічної біотехнології та фізіології людини.
Свої наукові роботи представили:
диплом І ступеня
- Ярина Колодій (група мСОБХ-11) «Особливості функціонального стану і адаптаційного потенціалу осіб юнацького віку» (наук. кер.: к.б.н., доц. Олена Волошин);
диплом IІ ступеня
- Софія Щерба (група ЕБ-36) «Аналіз ефективності використання екологічних біотехнологій для відновлення девастованих земель» (наук. кер.: к.б.н., доц. Мар’яна Прокоп’як);
диплом ІІІ ступеня
- Дарія Дуберчак (група СОБХ-11) «Дослідження анатомічної будови листків Міскантусу гігантського (Miscanthus × Giganteus J.M. Greef &Amp; Deuter Ex Hodk &Amp; Renvoize)» (наук. кер.: к.б.н., доц. Наталія Герц);
- Вікторія Федорчук (група ЕБ-36) «Вектори для переносу генів у рослини: загальні властивості та ефективність використання» (наук. кер.: д.б.н., проф. Людмила Грицак).
На розгляд конкурсної комісії з методики навчання природничих дисциплін представили свої наукові дослідження у цій галузі:
диплом ІІ ступеня
- Мар’яна Погосян (мСОПН-13) «Формування наскрізних умінь старшокласників у процесі вивчення біології в 10 класі на прикладі розділу «Обмін речовин і перетворення енергії» (наук. кер.: д.п.н., проф. Алла Степанюк);
диплом ІІІ ступеня
- Павло Кнігніцький (зСОБст-21) «Формування комунікативних умінь школярів у процесі вивчення навчального предмета «біологія» (наук. кер.: д.п.н., проф. Алла Степанюк).
Журі усіх конкурсних комісій оцінювало представлені роботи за 9 критеріями та відзначило високий рівень доповідей, ґрунтовні знання конкурсантів з обраної тематики, аналітичне мислення та щире зацікавлення у залучені до науково-дослідної діяльності. Відтак у такому товаристві відбувається не лише наукова дискусія, але й зароджуються нові ідеї та з’являється натхнення на подальші плідні дослідження!
Ми щиро вітаємо молодих науковців хіміко-біологічного факультету та їх керівників із перемогами! Бажаємо впевненості у своїх силах, нових наукових здобутків і натхнення для розвитку ваших інтелектуальних і творчих здібностей.
Віктор Марків,
голова студентського наукового товариства
здобувачів вищої освіти та молодих вчених
хіміко-біологічного факультету