Тренінг вчителів біології

20 листопада 2017 року на базі Теребовлянського районного методичного кабінету відбувся тренінг вчителів біології на тему «Особливості викладання біології в 9 класі за оновленою програмою». Він був організований з ініціативи методиста районного методичного кабінету Нечай Лесі Петрівни. Актуальність тренінгу зумовлена низкою проблем, які виникають в учителів під час вивчення біології в основній школі, оскільки багато із них не викладали узагальнювальних тем взагалі (у школах І-ІІ ступеня) або викладали у 10-11 класах (за іншими програмами).

Науковим і пізнавальним був виступ кандидата педагогічних наук, доцента кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін ТНПУ імені Володимира Гнатюка Жирської Галини Ярославівни з питання «Реалізація процесуальної складової навчання біології у 9 класі». У своєму виступі Жирська Г.Я. розкрила основні вимоги щодо організації навчання біології, орієнтуючись на діяльнісні, знаннєві та ціннісні складові очікуваних результатів навчально-пізнавальної діяльності дев’ятикласників.

Під час тренінгу обговорено питання: як зробити доступним засвоєння складних біологічних понять і термінів, навчити учнів розв’язувати вправи з молекулярним і генетичним змістом, організовувати самостійну пізнавальну діяльність школярів з використанням сучасних методів і технологій навчання. Матеріали цього тренінгу особливо доцільні при організації та проведенні практичних робіт та лабораторних досліджень з предмета в світлі вимог Концепції «Нової української школи».

Випускниця факультету 1999 року, спеціаліст І категорії,

вчитель біології, хімії і природознавства

Великоговилівської школи І-ІІ ступенів

Теребовлянського району Тернопільської області

Теодозів Галина Іванівна

У дискусії звучали дуже цікаві думки

Виступ Жирської Г.Я.

Важливі питання зосереджують усіх

Виступ методиста Теребовлянського районного методичного кабінету Нечай Л.П.
Виступ
методиста Теребовлянського районного методичного кабінету Нечай Л.П.

Майстер-клас із розв’язування задач з молекулярної біології