Факультет мистецтв запрошує на Концерт старовинної музики

Факультет мистецтв запрошує

на Концерт старовинної музики

28 листопада о 15.30 у концертній залі (ауд.301) факультету мистецтв відбудеться Концерт старовинної музики.

У програмі мистецького заходу звучатимуть твори європейських барокових композиторів у виконанні студентів факультету мистецтв класу викладача Довгань Оксани Зіновіївни: Бойчук Юлії, Видиш Надії, Виклюк Тетяни, Галабурди Василя, Дубас Христини, Москалюк Адріани, Сокальського Руслана. Концертмейстер – Надія Володимирівна Терещук.

Шанувальники класичного мистецтва матимуть змогу почути шедеври одного з найвидатніших композиторів світу, що узагальнив досягнення музичного мистецтва перехідного періоду від бароко до класицизму, а в майстерності поліфонії і контрапункту не мав собі рівних серед сучасників Йогана Себастьяна Баха (1685-1750), а саме: «Сарабанду і жигу» з другої партити для скрипки соло, першу частину «Скрипкового концерту» мі-мажор та «Концерту для двох скрипок» ре-мінор, «Арію» з оркестрової французької сюїти ре-мажор, першу прелюдію до-мажор з «Добре темперованого клавіру». Нагадаємо, що прелюдія - відносно самостійна вступна частина до якого-небудь великого музичного твору або невелика самостійна п'єса.

Також у програмі «Прелюдія соль-мажор» сучасника Й.-С.Баха, Георга Фрідріха Генделя (1685- 1759)- видатного німецького та англійського композитора, що відкрив нові перспективи в розвитку жанру опери і ораторії («Месія»), передбачив багато музичних ідей наступних століть, зокрема – оперний драматизм Х.В.Глюка, громадянський пафос Л. ван Бетховена, психологічну глибину романтизму.

На концерті старовинної музики звучатимуть скрипкові твори італійських композиторів і скрипалів-віртуозів, а саме: «Чакона» (музичний твір варіаційної форми) автора ансамблевої скрипкової музики Томазо Антоніо Віталі (1663 – 1745), а також перша частина «Концерту для двох скрипок» ля-мінор Антоніо Вівальді (1678 1741) - римо-католицького священника, автора більш як сорока опер, кантат, ораторій, творця жанру сольного інструментального концерту.

Запрошуємо усіх шанувальників мистецтва на концерт старовинної музики!

Канд. пед. наук Довгань О.З.

Старовинна музика