Відбулася зустріч студентів ТНПУ ім.В.Гнатюка з професоркою, громадською діячкою, письменницею Іриною  Фаріон (ФОТО)

Відбулася зустріч студентів ТНПУ ім.В.Гнатюка

з професоркою, громадською діячкою,

письменницею Іриною  Фаріон

Нещодавно в ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася зустріч студентів факультетів філології і журналістики та історичного із українською мовознавицею, професоркою Національного університету «Львівська політехніка», політичною та громадською діячкою, письменницею Іриною Фаріон.

Авторка презентувала власні нові книги, що стосуються норм правопису української мови, її історії, розвитку і становлення. Пані Ірина виголосила невелику лекцію і поділилася з присутніми своїми поглядами на проблеми функціонування української мови. Вона загострила увагу присутніх на таке шкідливе для мови явище, як суржик. Причому не тільки на такий суржик, яким ми його традиційно уявляємо, тобто змішування української з російською.

Йшлося про невиправдане уживання слів іншомовного походження замість українських. І справді, така практика стала у нас трендом. Замість крамниць – «шопи», замість книжок – «буки» тощо. За словами пані Фаріон, таке відбувається через низький рівень престижу нашої мови. Тому усім слід докладати максимум зусиль для його піднесення. Професорка висловила ще ряд цікавих думок про гібридний характер «солов’їної» в 14 – 15 століттях (марне намагання поєднати церковнослов’янську та народну мови), збереження української національної та мовної ідентичності і про цінність мови для нас, українців.

Висловилася Ірина Фаріон і про представників сучасної влади. На її думку офіційним розвитком української мови зараз займаються некомпетентні люди, а рівень знання мови серед політиків неприпустимо низький.

Студент факультету філологої та журналастики,
група ЖУР - 1
Максим Скасків

Фото - Вітенько Тетяна