Релігієзнавство для студентів-істориків  ТНПУ ім.В.Гнатюка (ФОТО)

Релігієзнавство для студентів-істориків

ТНПУ ім.В.Гнатюка

Впродовж вивчення курсу релігієзнавства студенти історичного факультету окрім обов’язкових занять мали нагоду відвідати лекції відомих викладачів із престижних університетів, поспілкуватись з представниками різних релігійних конфесій, залучитися до створення нового музею у Тернополі.

На запрошення професора Елли Володимирівни Бистрицької для істориків прочитав лекції професор Оксфордського університету, доктор філософії, дослідник середньовічної історії – Брюс Л. Андерсон. Студенти прослухали його лекції про формування перших університетів, зокрема європейських і особливості навчання там, а також про Берестейську Біблію 1563 р. – перший повний переклад польською.

Поглибленню наших знань з історії Української Греко-Католицької Церкви сприяла лекція викладача з Українського Католицького Університету Василя Стефаніва на тему: «Греко-католики vs ОУН: боротьба за душі молоді 1920-1930», яка відбулася в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Тема викликала жваву дискусію, адже стосувалася важливого аспекту національної історії та діяльності Церкви, що неоднозначно трактується як науковцями, так і в суспільстві загалом.

Іншим нашим «відкриттям» став митрополит Галицький Андрей Шептицький. Щира вдячність колективу бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля», які підготували артбук про Андрея Шептицького. Цей проект викликав особливе зацікавлення, адже містять маловідомі факти із життя та насправді багатогранної подвижницької діяльності митрополита. Щира, хвилююча розповідь провідного бібліотекаря пані Оксани Лехіцької (співавтор артбука) про особу митрополита справила на нас глибоке враження.

Також, в рамках курсу релігієзнавства, студенти третього курсу мали можливість зустрітися із представниками керівних органів протестантських церков та УГКЦ. Кожен студент мав можливість задати питання та отримати вичерпну відповідь, з’ясувати для себе конфесійно-обрядові особливості релігійних інституцій, зміст їх соціальних програм, напрями діяльності тощо. Студенти подякували за невимушену атмосферу, щирість та конструктив.

Будьте активними та ініціативними, не марнуйте життя!

Студентка ІІІ курсу історичного факультету,
Ірина Драгущак