На факультеті філології і журналістики шанують українські народні звичаї та традиції

На факультеті філології і журналістики

шанують українські народні звичаї та традиції

З давніх-давен український народ славиться своєю історією, культурою, традиціями. Впродовж багатьох віків українці стараються дотримуватися тих звичаїв, які шанували їхні предки.

Зимовий цикл свят є одним із найбільших у цілому році. А розпочинається все Андрієвим днем, який святкується 13 грудня. Згідно Біблії, саме Андрій був першим апостолом, якого покликав Ісус Христос. Андрію Первозваному, згідно жереба, випала дорога на українські землі. Тому в нашому народі з особливою пошаною ставляться до цього святого.

У ніч на Андрія, за давніми українськими народними віруванями, пробуджуються потойбічні сили. У цей вечір дівчата ворожать на свого судженого, влаштовують вечорниці, де хлопці та дівчата так хочуть дізнатися, що «готує для них доля» у майбутньому.

Відтворили вечорниці й на факультеті філології і журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка студенти групи УФ-12. Першокурсники продемонстрували глядачам, як же цікаво можна розважитись, дотримуючись традицій свого народу. Веселі пісні та жарти лунали з уст виконавців.

Запросили на вечорниці декана факультету філології і журналістики проф. Вільчинську Т. П. та викладачів кафедри теорії і методики української та світової літератури. Радо вітали на святі завідувача кафедри проф. Ткачука М. П., доц. Бородіцу С. В. та ініціатора створення дійства доц. Скуратко Т. М.

Хочеться вірити, що на факультеті знову й знову відтворюватимуть та зберігатимуть традиції та звичаї нашого народу.

Студентка групи УФ -12
факультету філології і журналістики