Приклад відданості своїй професії та служіння людям  (з нагоди 80-річчя доктора біологічних наук, професора М.М.Барни)

Приклад відданості своїй професії

та служіння людям

з нагоди 80-річчя доктора біологічних наук,

професора М.М.Барни)

8 лютого 2018 року виповнюється 80 років від дня народження доктора біологічних наук, професора кафедри ботаніки та зоології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Миколи Миколайовича Барни.

Життя Миколи Миколайовича з серпня 1971 року і донині тісно та нерозривно пов’язане з Тернопільським педагогічним вишем, з його природничим, а нині хіміко-біологічним факультетом. Уже майже пів століття увесь свій організаторський хист, усі свої знання, вміння, творчий запал своєї широкої душі Ювіляр віддає служінню улюбленій справі, рідному колективу, студентській молоді. На кафедрі ботаніки Микола Миколайович пройшов шлях від викладача до завідувача кафедри; з 1977 р. до 1985 р. працював заступником декана природничого факультету, з 1990 р. до 2006 р. – деканом хіміко-біологічного факультету. Від 2014 р. і донині – професор кафедри ботаніки та зоології. І на усіх посадах Микола Миколайович проявив себе як висококваліфікований педагог, вмілий організатор навчально-виховного процесу та підготовки педагогічних кадрів вищої кваліфікації, всебічно обдарована та глибоко мисляча людина. Що б не робив Микола Миколайович, завжди прагне виконувати усе якнайкраще, доводити розпочату справу до завершення, надихати своїм прикладом інших, ставити перед собою і перед колективом, який він очолював упродовж 16 років, нові і нові завдання і незмінно іти вперед, не зупиняючись на досягнутому.

Професор М. М. Барна – широко відомий науковому та освітянському загалу. У 1993 р. він був обраний членом-кореспондентом Української Екологічної Академії наук, у 1995 р. – дійсним членом (академіком) Української Екологічної Академії наук, у 2005 р. - академіком Академії наук Вищої школи. У 1998 р. М.М. Барна виборов грант «Soros Associale Professor» Міжнародної Соросівської програми підтримки освіти в галузі точних наук (ISSEP), грант № АРU O74006.

Підтвердженням вагомості результатів наукової, педагогічної та організаторської діяльності професора М. М. Барни є численні звання та нагороди. За багаторічну виробничу, наукову, науково-педагогічну та громадську діяльність Микола Миколайович Барна нагороджений: знаком «Відмінник охорони природи УРСР» (1983 р.); значком «Відмінник народної освіти УРСР» (1987 р.); медаллю «Ветеран труда» (1987 р.); Почесною грамотою МО України» (1995 р.); Грамотою Тернопільської обласної державної адміністрації (2000 р.); постановою Президії Академії наук Вищої школи України присуджено «Нагороду Ярослава Мудрого в галузі науки і техніки» (2007 р.); Грамотою відділу освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації (2000 р.); Грамотою Тернопільської обласної державної адміністрації (2017 р.); Грамотами Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (2006 р., 2017 р.). За значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення і в зв’язку з 15-ю річницею незалежності України Указом Президента України від 18.05.2006 р. Барні Миколі Миколайовичу присуджено почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

Не зупинятись на досягнутому – таке життєве кредо Ювіляра. Готуючись до святкування 80-річчя, Микола Миколайович переповнений новими ідеями, планами та весь у творчому пошуку.

Отож, дорогий Ювіляре, шанований нами Учителю, у цей святковий день ми ще раз хочемо засвідчити Вам нашу любов і повагу. Низький уклін Вам за Вашу наполегливу працю, за знання та досвід, за вклад у розвиток нашого факультету та вишу! Сердечно зичимо, щоб доля й надалі була прихильною до Вас, даруючи незрадливу удачу, натхнення, вірних і надійних друзів, втілення усього задуманого та якомога більше світлих і щасливих днів, зігрітих щирістю почуттів.

Щасти Вам на Вашій життєвій ниві!

Від колективу хіміко-біологічного факультету

декан хіміко-біологічоного факультету, доктор біол. наук, проф. Надія Дробик,

завідувач кафедри ботаніки та зоології доктор с.-г. наук, проф. Світлана Пида

троянди