Концерт магістрантки факультету мистецтв ТНПУ ім.В.Гнатюка Галини Яценко (ФОТО)

Концерт магістрантки факультету мистецтв
ТНПУ ім.В.Гнатюка Галини Яценко

18 червня 2018 року в приміщенні Церкви Матері Божої Неустанної Помочі м.Тернополя відбувся концерт магістрантки факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Галини Яценко (науковий керівник – кандидат мистецтвознавства, доцент Водяний Б. О., клас диригування – кандидат педагогічних наук, доцент Топорівська Я. В.).

Більше фото можна переглянути в альбомі

Мистецьке дійство відбулось за участі Хорового ансамблю Молодіжного духовного театру-студії «Воскресіння» та Дитячо-юнацького хору «Благословення» Церкви Матері Божої Неустанної Помочі.

Магістерський концерт у  Церкві Матері Божої Неустанної Помочі м. Тернополя
Магістерський концерт у  Церкві Матері Божої Неустанної Помочі м. Тернополя

В програмі звучали хорові твори a capella духовного змісту, стильовий діапазон яких охоплює старогрецькі наспіви, хорові наспіви Києво-Печерської Лаври, твір Артемія Веделя, а також цикл духовних пісень Св. Альфонса де Лігуорі – поета, музиканта, архітектора, живописця, діяча церкви доби Просвітництва, засновника ордену Чинців-Редемптористів, зразки сучасної паралітургійної музики, зокрема твори американського автора Т. Феттке.

Слухачі мали змогу простежити розвиток музично-виразових засобів духовної піснетворчості від періоду її впровадження в літургійну практику та канонізації до зразків втілення образу Господа та Діви Марії у творах  сучасної паралітургійної музики. Надзвичайною мелодійністю, величною, піднесеною гармонією, щирістю та простотою звеличені Господь, Діва Марія у творах Св. Альфонса де Лігуорі.

Усі ці почуття та переживання, а також стильове розмаїття творів зуміли втілити учасники Хорового ансамблю Молодіжного духовного театру-студії «Воскресіння» та їхній керівник і диригент Галина Яценко. Звучання ансамблю відзначалось м`яким тембром, злагодженістю голосів, культурою звуку. Диригентським жестам магістрантки були притаманні стриманість, лаконічність, точність, чого вимагав стиль концерту, разом з тим був помітний живий контакт з виконавцями (жестом, очима, мімікою, поставою), що засвідчує професійну майстерність Г. Яценко. Виконанню творів передували короткі та образні пояснення, під час яких магістрантка налаштовувала виконавців та слухачів на осягнення кожного твору.

В концерті прозвучали також духовні пісні у виконанні Дитячо-юнацького хору «Благословення» Церкви Матері Божої Неустанної Помочі. Цей колектив – своєрідна дитяча хорова школа, до якої залучена молодша група Молодіжного духовного театру-студії «Воскресіння». Школа навчає дітей не тільки злагодженому хоровому співу, але й правд християнської віри, пізнанню сутності духовних піснеспівів.

Виконавців та слухачів духовно-мистецького дійства об’єднували почуття піднесеності, співпереживання, причетності до величного процесу творення.

Доцент кафедри музикознавства

та методики музичного мистецтва

Лілія Проців

Дитячо-юнацький хор «Благословення» Церкви Матері Божої Неустанної Помочі