Відбулась зустріч студентів ТНПУ ім.В.Гнатюка з працівниками прокуратури області

Відбулась зустріч студентів ТНПУ ім.В.Гнатюка

з працівниками прокуратури області

23 жовтня 2018 р. відповідно до Плану заходів щодо запобігання та протидії корупції у ТНПУ ім. В. Гнатюка відбулась зустріч студентів університету з прокурором з питань організації запобігання і протидії корупції прокуратури Тернопільської області Штурмою Наталією Василівною.

Зустріч розпочалась з вітального слова Упоноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в університеті доцента Брославського Володимира Любомировича, який акцентував увагу на важливості усвідомлення відповідальності кожного за боротьбу з корупцією та необхідності розбудови правової держави, де право має силу, а не сила має право.

Виступ представника прокуратури був присвячений основним поняттям антикорупційного законодавства та методів протидії корупції в Україні. Наталія Василівна здійснила цікавий екскурс в історію, висвітливши розвиток корупції як суспільного явища від найдавніших держав і до сьогодні.

Також було акцентовано увагу на інноваційних методах боротьби з корупцією у розвинених державах сучасності, зокрема Південної Кореї, Нідерландів, США та Китаю.

Після чого був здійснений аналіз чинного українського законодавства у сфері протидії та запобігання корупції. Зокрема, роз'яснено основні поняття, а саме неправомірна вигода (отримання та пропозиція), подарунок, конфлікт інтересів (реальний і потенційний).

Не менш важливим аспектом обговорення стало е-декларування та пов'язані з ним порушення.

Студенти мали змогу ставити питання та висловлювати своє бачення антикорупційної політики в Україні.

Відділ у справах молоді

Володимир Брославський і Штурма Наталія