Співпраця ТНПУ ім.В.Гнатюка з Університетом Т.Ґарика Масарика у сфері інклюзивної вищої освіти (ФОТО)

Співпраця ТНПУ ім.В.Гнатюка
з Університетом Т.Ґарика Масарика
у сфері інклюзивної вищої освіти

У рамках проекту «Прогресивне управління університетом» на базі Університету Т. Ґарика Масарика (м. Брно, Чеська Республіка) впродовж 12-16 листопада 2018 р. було організовано навчальну програму «Відкритий університет. Процеси інклюзії в університетському середовищі» для представників двадцяти п’яти університетів України. Зокрема, ТНПУ ім.В.Гнатюка представила у цій програмі керівник інклюзивно-ресурсного центру, доцент кафедри педагогіки та менеджменту освіти Зоряна Удич.

В університетській бібліотеці, де зібрані підручники, надруковані шрифтом Брайля

Під час навчальної програми учасники мали змогу обговорити питання організації інклюзивного середовища у вищій школі, підготовки викладачів до взаємодії зі студентами різних можливостей, а також ознайомитися із досвідом впровадження інклюзивних проектів в Чеській Республіці, функціонування експериментальної школи-лабораторії Labyrinth й центру підтримки студентів із особливими освітніми потребами Teresias, який діє на базі Університету Масарека. Необхідно зазначити, що подібний інклюзивно-ресурсний центр віднедавна функціонує і на базі нашого університету.

Частина засобів навчання, якими забезпечують викладачів та студентів із особливими освітніми потребами

Представники Університету Масарека, а саме: декан педагогічного факультету Їржі Нємець, викладачі кафедри соціальної педагогіки – Лєнка Гулова, Радім Шіп, Мартіна Куровські, Деніса Денґлерова, Франтішек Трапл доклали чималих зусиль, щоб українські колеги за короткий термін змогли отримати  максимально інформації з тематики проекту.

Після дискусійної панелі Університет ХХІ ст., яку проводив Радім Шіп

Налагоджені партнерські зв’язки Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка із чеським Університетом ім.Т.Ґарика Масарика відкривають можливість подальших спільних проектів.

Більше інформації та фото тут

Зоряна Удич
Учасники освітньої програми із сертифікатами