Студенти-археологи ТНПУ ім.В.Гнатюка вшановували  пам’ять жертв голодомору

Студенти-археологи ТНПУ ім.В.Гнатюка

вшановували  пам’ять жертв голодомору

Тема голодомору 1921-1923 рр.,1932-1933рр., 1946-1947рр. є дуже болючою частинкою історії кожного з нас, оскілки говорити про це відкрито ми в змозі останні декілька десятиліть. В Україні й нині живуть люди, котрі зберігають пам’ять про жахливі події голодомору й можуть донести унікальні свідчення до нинішнього та прийдешніх поколінь.

Не можливо не говорити про такі «криваві та голодні» сторінки історії нашого українського народу, оскільки і до сьогодення ми маємо особливу повагу до Хліба насущного.  Тому 23 листопада, вшановуючи пам'ять жертв голодомору, студенти-археологи першого курсу історичного факультету разом з професором Бармаком М.В. відвідали і долучилися до виставки «Гіркі колоски Голодоморів» Тернопільського обласного архіву за сприянням її дирекції. Студенти зачитували спогади очевидців, які вижили на противагу системі, котра прагнула знищити їх найбільш жорстоким і низьким способом.

«Кожне слово було сповнене тугою та зламаною дитячою долею, і водночас великим бажанням жити» - такі враження сповнювали молодих істориків.

Всі присутні мали змогу розглянути виставку, котра складалась з трьох частин, де були представлені фото, друковані спогади людей, які пережили голод, документи та книги, що висвітлюють ці події  1921-1923 рр., 1932-1933рр., 1946-1947рр., зокрема на території Тернопільщини. Також слово надали професору М.В.Бармаку та науковому співробітнику Ігорю Олещуку, котрий ділився власним життєвим досвідом. Після відкриття виставки молоді історики вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання.

після відкриття виставки
Після відкриття виставки

Дирекція архіву нагородила студентів 1 курсу спеціальності «історія-археологія» грамотою за участь у відкритті документальної виставки.

Студентка 1 курсу
історичного факультету