«Усі ми будемо в архіві»: студенти-журналісти ТНПУ ім.В.Гнатюка вшанували пам’ять відомого краянина (ВІДЕО) (ФОТО)

«Усі ми будемо в архіві»:

студенти-журналісти ТНПУ ім.В.Гнатюка

вшанували пам’ять відомого краянина

20 грудня студенти спеціальності «Журналістика» Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка під керівництвом к. філол. н., викладача кафедри журналістики Олесі Ярославівни Мединської  взяли участь у презентації «Книги пам’яті про Богдана-Романа Хаварівського».

Майя Хаварівська - вдова Богдана-Романа Хаварівського

Видання репрезентує суспільно-політичне, культурно-мистецьке середовище періоду 1970-2016 рр. на Тернопільщині, активним діячем якого був Богдан Васильович. У книзі розміщено матеріали авторства  Б.-Р.Хаварівського, зокрема вибрані інтерв’ю та виступи, вірші, уривки з денників, окремі публікації про відомих діячів, репродукції графічних малюнків тощо.

Презентація ''Книги пам'яті про Богдана-Романа Хаварівського''

Презентували книгу читачам дружина Майя та син Устим. Студенти факультету філології і журналістики Христина Вояк, Андрій Цуп та Тетяна Панченко продекламували відомі поезії Богдана-Романа Хаварівського та розповіли про здобутки митця.

Спогади про Богдана-Романа Хаварівського

Богдан Хаварівський відіграв вагому роль у культурологічному процесі Тернопілля. У часи державотворення активно прилучився до суспільно-політичного буття Тернопільщини, брав участь у національно-визвольному русі. Лейтмотивом його творчого доробку є збереження та розвиток національно-культурної ідентичності українців. Україноцентризм митця проявляється в потужному корпусі праць, зокрема у наукових дослідженнях, поетичних творах, публіцистичних статтях. Він прагнув дошукатись істини, об’єктивно висвітлити історичні події, щоб уникнути національного безпам’ятства, віднайти ті духовні регістри, які формують людину, націю, всю ціннісну систему суспільного буття, – зазначає к. філол. н. О. Я. Мединська.

''Усі ми будемо в архіві...''

Довідково
Богдан-Роман Хаварівський – заслужений працівник культури України, архівіст, краєзнавець, педагог, літературознавець, поет, науковець, автор понад 300 статей у наукових збірниках, періодиці.
Член НСКУ (1992), НТШ (1994). Депутат Тернопільської обласної ради (1994—1998). Співзасник обласних організацій ТУМ(1989 р.), член правлінь обласних організацій «Просвіта» (1989) та Конгресу української інтелігенції (1995), голова обласного правління Асоціації українських словесників (1989), обласної організації «Меморіал» (2003—2016).

Студентка групи Жур-1
факультету філології і журналістики