Історики ТНПУ ім.В.Гнатюка зустрілися з відомим фахівцем з релігійних, духовних і психофізичних систем (ФОТО)

Історики ТНПУ ім.В.Гнатюка зустрілися

з відомим фахівцем з релігійних,

духовних і психофізичних систем

7 березня 2019 року  історики мали унікальну можливість зустрітися з гуру релігії, та особливою людиною - Козловським Ігорем Анатолійовичем (українським вченим та громадським діячем, відомим в Україні та світі фахівецем з релігійних, духовних і психофізичних систем, Президентом Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків).

Чому він особливий? Навесні 2014 року у Донецьку почався масовий спротив ідеї "Новоросії". Однією з форм протесту був молитовний марафон "За мир та єдність України", активним учасником і одним із лідерів якого був пан Ігор. Він боровся за єдину Україну, за її європейське майбутнє. Учасники марафону мали змогу збиратися на площі Конституції у Донецьку до серпня 2014 року офіційно, а до листопада цього ж року вже у підпіллі.

Пан Ігор Козловський

А потім почалися масові арешти та побиття. Усі учасники пройшли через "підвали" та катування, але не зламалися, не зрадили своїм переконанням. Ігор Козловський був в полоні 2 роки за незмінну національну позицію та конфесійну толерантність. Він боровся за єдність і був проти розколу України.

Катедра-вид  всередині
Саме тому Ігор Анатолійович є для нас уособленням боротьби за незалежну Україну. І тому можемо говорити про його особливість і відповідно особливість зустрічі.

Спочатку зустріч відбувалася у стінах рідного факультету. Пан Ігор був максимально відкритим та стійким до провокативних запитань. Ми говорили про релігію, політику, та мужність Ігоря Анатолійовича, його перебування в полоні та нелюдські умови утримування, його незламність та те, що не дозволяє людині здатися.

Натхненні цією розмовою, члени студентського релігієзнавчого товариства, завдячуючи ініціативі Бистрицькій Еллі Володимирівні (доктор історичних наук, професор, завідувач кафедрою всесвітньої історії та
релігієзнавства), декану історичного факультету Міську Володимиру Володимировичу та секретарю міської ради Тернополя Шумаді Володимиру, вирішили зустрітися з паном Ігорем в неформальному колі та продовжити спілкування.

Ми зазирнули у підземелля Катедри, де о.Орест та о.Андрій розповіли історію храму. Відвідали оглядовий майданчик і роздивлялись Тернопіль на висоті 22 метрів.

Студенти мали змогу поглибити свої знання в релігієзнавчій сфері, в контексті сучасних процесів глобалізації та умов мультикультурного суспільства.

В підземеллі катедри разом з істориками.

Студентка групи ІС-31,
членкиня  студентського релігієзнавчого товариства