Команда «Країна Дошкіляндія»  ТНПУ ім.В.Гнатюка  успішно дебютувала на 7-х Наукових пікніках  у м. Тернополі (ФОТО)

Команда «Країна Дошкіляндія»
ТНПУ ім.В.Гнатюка

успішно дебютувала на 7-х Наукових пікніках
у м. Тернополі

Команда «Країна Дошкіляндія» студентів спеціальності «дошкільна освіта» та викладачів факультету педагогіки і психології ТНПУ імені Володимира Гнатюка взяла активну участь у 7-х Наукових пікніках, які відбулися 19 травня 2019 року у м.Тернополі у рамках міжнародної акції «Scientific Fun – наукові пікніки в Україні». Ініціатором та організатором заходу є Громадська організація «Центр Науки Тернополя» спільно з Міністерством молоді та спорту України за підтримки Тернопільської міської ради, Тернопільської облдержадміністрації та місцевих благодійників.

Дружня команда ТНПУ ім. В.Гнатюка «Країна Дошкіляндія»

Для нас була велика честь працювати поряд із 47 іншими командами,  популяризувати науку серед дітей та молоді і презентувати батькам та педагогічній громадськості інноваційні форми роботи з дітьми. На усіх міні-локаціях, підготовлених командою, маленькі учасники мали змогу проводити досліди, експериментувати, брати участь в інтерактивних іграх та пізнавальних розвагах.

Команда працювала на 5 міні-локаціях. Так, на локації «Маленькі дослідники та винахідники» діти та дорослі, які їх супроводжували, пізнавали властивості вогню, води та різних речовин і отримували пояснення тим явищам, які спостерігали.

Учасники досліду «Вогняне шоу на руці» переконалися, що вогонь не завжди обпікає. За експериментальних умов він може горіти на руці і за цього не створювати жодного дискомфорту. Експериментатори студентка Лідія Радняна та заступник декана факультету, кандидат педагогічних наук Оксана Писарчук довели це і дітям, і дорослим та пояснили, завдяки поєднанню яких складників утворюється вогнезахисний прошарок між полум’ям та шкірою руки.

Юний учасник досліду Вогняне шоу на руці разом з експериментаторами
Юний учасник досліду "Вогняне шоу на руці" разом з експериментаторами

При виконанні досліду «Кулька, яка сама надувається» маленькі учасники під керівництвом Анни Мельник та Іванни Зітинюк самі поєднували питтєву соду з оцтом та надували кульки, які далі отримували у дарунок.

Маленька тернополянка виконує дослід із чарівними кульками_ які самі надуваються

Маленька тернополянка виконує дослід із чарівною кулькою, яка сама надувається

При виконанні досліду «Вулкан з лимона» діти переконувалися, що пінну лаву можна отримати, поєднавши сік лимона з питтєвою содою.

Учасниця досліду _Вулкан з лимона з експериментатором Ольгою Кізь
Учасниця досліду «Вулкан з лимона» разом з доцентом кафедри психології Ольгою Кізь

Дослід «Свічка-маятник» показав, як почергове скапування воску призводить свічку, підвішену на стержні, у рух. А палаючий кораблик (підпалена свічка на блюдечку з водою), накритий банкою зверху, перестає горіти, а вода сама збирається під банку. Учасники досліду «Квіти на ставу» мали змогу спостерігати розквітання паперових квітів, опущених ними у «ставок».

На міні-локації «Логіко-математичні студії під відкритим небом» члени команди із використанням ігрових прийомів формували у маленьких учасників елементарні математичні уявлення.

Сподобались учасникам заняття на розвиваючих килимках.

Заняття на розвиваючому килимку із інструктором Маряною Демчук

Заняття на розвиваючому килимку із інструктором Мар’яною Демчук

Більше фото дивіться тут

Упродовж усього дійства працювала міні-локація «Ляльковий театр». Учасники-аніматори та актори демонстрували діткам з використанням фартушкового та петрушкового театру українські народні казки «Кривенька качечка».

Водночас відбувався педагогічний всеобуч батьків чи інших дорослих, які супроводжували діток, на міні-локації «Батьківський університет». Учасники команди презентували і дарували буклети-методичні розробки “Поради батькам: «Як розвивати винахідливість дитини-дошкільника»” і “Поради батькам: «Творчість на кінчиках пальців: подорож до Піскової країни»”

За популяризацію та відданість науці, а також участь у 7-х Наукових пікніках усіх учасників команди «Країна Дошкіляндія» нагороджено подяками ГО «Центр науки Тернополя». Ми щасливі, що стали причетними до Свята  Науки у нашому рідному місті Тернополі.

Доцент кафедри психології,

кадидат психологічних нак,