Викладачі ТНПУ стали учасниками  наукової конференції в Івано-Франківську, що присвячена виселенню українців  з етнічних земель (ФОТО)

Викладачі ТНПУ стали учасниками
наукової конференції в Івано-Франківську,
що присвячена виселенню українців
з етнічних земель

Науковці історичного факультету ТНПУ взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції «Виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини в 1944–1951 рр.: досвід та уроки», що  відбулася 6 листопада 2019 року в Івано-Франківську з ініціативи Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань (СФУЛО).

Конференція приурочена трагічним 75-м роковинам початку депортації етнічних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини в 1944–1951 роках.

Організаторами  конференції виступили:
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
Івано-Франківська обласна рада
ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»
Світова Федерація Українських Лемківських Об’єднань
Івано-Франківська обласна організація Всеукраїнського товариства «Лемківщина»
Івано-Франківське обласне суспільно-культурне товариство «Надсяння»

Учасники конференції
Учасники конференції Голова СФУЛО Ярослава Галик, професор Прикарпатського національного університету Ігор Райківський, доцент національного університету Галина Щерба, декан історичного факультету доцент Тернопільського національного педагогічного університету Володимир Місько,  професор Чернівецього національного університету Юрій Макар, доценти ТНПУ Володимир Кіцак та Валентин Терещенко

Учасників конференції привітали ректор університету, д.і.н., професор Ігор Цепенда та начальник управління культури національностей та релігії Івано-Франківської ОДА, к.і.н. Володимир Федорак.

В конференції взяли участь близько тридцяти доповідачів: науковці, дослідники, студенти, громадські діячі з різних регіонів України. Серед них провідні українські історики: Юрій Макар та Віталій Макар з Чернівців, Євген Сінкевич з Черкас, Володимир Місько, Володимир Кіцак, Валентин Терещенко з Тернополя, Дмитро Байкєніч з Києва, Галина Щерба зі Львова, Ігор Любчик, Сергій Адамович, Петро Костючок з Івано-Франківська та багато інших відомих науковців. На конференції виступили також студенти університету та громадські діячі.

Пленарне засідання

Виступ доц. Володимира Кіцака на пленарному засіданні.
 Виступ доц. Володимира Кіцака на пленарному засіданні

Учасники конференції

В кулуарах конференції. Доцент ЧНУ Віталій Макар, Декан історичного факультету ПНУ професор Микола Когутяк, довголітній декан історичного факультету ЧНУ професор Юрій Макар, доцент ТНПУ Володимир Кіцак

Конференція прийняла Резолюцію, якою закликала Верховну Раду України ухвалити закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки», проект якого під №2038 зареєстровано групою депутатів 3.09.2019 р.
Текст Резолюції буде опубліковано додатково.

Доцент кафедри Історії України, археології
та