Студенти відділення початкової
та дошкільної освіти ТНПУ
підвели підсумки акції
“16 днів протидії
ґендерно зумовленому насильству”
Студенти факультету педагогіки і психології відділення початкової та дошкільної освіти приєднали свій голос і свою дію до сотень тисяч голосів і дій задля пошуку шляхів системної протидії усім видам насильства в суспільстві.
Будь-яке насильство – це завжди порушенням прав людини. Важливо вміти розпізнавати насильство і знати, як захистити себе на допомогти тим, хто від нього потерпає.
У рамках акції «16 днів протидії ґендерно зумовленому насильству» та у межах вивчення змістового модуля «Психологія виховання» студенти груп ПО-12, ПО-21 та ДО-21 аналізували різні види насильства: сімейне і його форми, насильство в освітньому середовищі (булінг) та інформаційному просторі (кібербулінг, кібергрумінг, ризики секстингу), сексуальне насильство, мобінг, сексуальні домагання на робочому місці, торгівля людьми.
Учасники заходу аналізують види насильства
Окремо аналізували злободенну проблему сьогодення – домашнє насильство щодо дітей, зокрема фізичне, психологічне, емоційне, економічне та сексуальне. Означували роль педагога дошкільного закладу освіти та початкової школи у попередженні насильства та жорстокості щодо дитини в сім’ї, формування педагогічної культури батьків.
Аналіз домашнього насильства щодо дітей
У другій частині заходу були презентовані інтерактивні форми роботи з молоддю, підготовлені студентами групи ДО-21 в рамках акції до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу.
Зокрема, завдяки сценці «СНІДіада» студенти дізнались про секретні настанови старого Віруса молодому Ретровірусу щодо того, як потрапити в організм людини і як обирати потенційну жертву зараження ВІЛ-інфекцією та СНІДом.
Також студенти мандрували країною «Венерологія», знайомились із її мешканцями – захворюваннями, які передаються статевим шляхом. У ході театралізованого дійства «Безневинна гонорея» стали свідками пристрасного кохання Гонокока та Трихомонади, а також полювання на них Фазижину і Трихополу.
Учасники театралізованого дійства «Безневинна гонорея»: Ведуча, Пеніцилін, Фазижин, Гонокок і Трихомонада
А у ході театралізованого дійства «Новорічна казка» учасники намагались допомогти дивним гостям, котрі прибули у Тернопіль із засніженої Лапландії. Вболівали за Діда Мороза, у котрого були проблеми зі здоров’ям: «склараденіт, на грудях – розеола, а попереду – дорога». Сумували із Снігурочкою, котра «у лісі собі була та косу свою плела», проте загубила свою шубку через підступного Сніговика.
Гості із Лапландії шкодують про життєві помилки і неправильний спосіб життя
Сніговик також постраждав: «на підошвах, на руках – сифіліди, просто жах!». Як виявилось, його заразила вертихвостка Хурделиця, а з нею хворобою поділився «слизький, мокрий, темно-синій і нещасний Іній». Проте, і він став жертвою, «розпустив був свої вуха… винна у всьому – Завірюха», котра «по хворобі позбирала і їх щедро роздавала».
Беззаперечно, найкращі у світі лікарі – у Тернополі: лікують і тіло, і душу. Дивні гості з Лапландії отримали кваліфіковану медичну та психологічну допомогу, одужали і висловили мудрі повчання:
«Пам’ятай, що маєш ти своє здоров’я берегти!
Життя веди своє путньо, бо попереду – майбутнє!
Шануй себе, юначе, нехай хвороба плаче!
Бережіть себе, дівчата, здоров’я – це найвища плата!».
Факультет педагогіки і психології – простір без насильства!
За підсумками проведення акції «16 днів протидії ґендерно зумовленому насильству» студенти дійшли висновку про необхідність активізації просвітницької роботи задля створення безпечного сімейного, освітнього й онлайн простору та пошуку шляхів системної протидії усім видам насильства над дітьми, жінками та чоловіками в українському суспільстві.
Творімо разом світ, вільний від насильства!
Кандидат психологічних наук,
доцент кафедри психології,
керівник Школи ґендерної рівності ТНПУ
Ольга Кізь