Географічний факультет ТНПУ співпрацює з Малою академією наук України
Географічний факультет ТНПУ співпрацює
 з Малою академією наук України

22 лютого відбувся обласний етап конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів МАН. У журі конкурсу працювали й викладачі ТНПУ.

Зокрема у секції "Географія" доповіді юних дослідників заслуховували і оцінювали Заставецька Л.Б., Дем’янчук П. М. та Гавришок Б.Б.

Роботи були різної тематики: від розвитку альтернативної енергетики в Тернопільській області через землекористування і до туристичних маршрутів по окремих регіонах нашої області і навіть по Чорнобильській зоні відчуження.

Приємно, коли теми дослідження мають прикладний характер і стосуються конкретних проблем невеликого регіону. І коли видно, що учень розуміє суть проблеми, опирається на роботи науковців.

Ще приємніше, коли є реально розроблений і прорахований туристичний маршрут. Нехай не комерційний, але потенційно реалістичний. Нехай не зовсім новий, але справді розроблений і пройдений учнем.

У цьому контексті привертає увагу роробка учениці Залужанської ЗОШ «Перлини Збаражчини». Усі ми звикли оглядати в Збаражі замок, багато хто доходить до костелу. І тільки одиниці гуляють по Товтрах в околицях Старого Збаража і Залужжя. А даремно…

Будемо сподіватись побачити цих дітей з-поміж наших абітурієнтів.

Гавришок Богдан Борисович