Відбулись профорієнтаційні зустрічі з студентами Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу

Незважаючи на карантинні обмеження, університетська спільнота активно працює онлайн. Мова йде не лише про лекційні та семінарські заняття, але й профорієнтаційну діяльність. Очевидно, що цьогорічна вступна кампанія буде особливою, а основна профорієнтаційна робота переміститься в онлайн-простір.

4 травня відбулась онлайн-зустріч адміністрації та викладачів ТНПУ з студентами Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського.

Саме з цим освітнім закладом наш університет поєднують традиції продуктивної співпраці у різних сферах освітньої діяльності. Випускники коледжу продовжують здобувати вищу освіту в ТНПУ не лише на педагогічних спеціальностях, а й активно долучаються до програм академічної мобільності, які реалізуються в нашому університеті

Модератор зустрічі декан факультету педагогіки і психології професор Чайка В. М. привітав студентів та викладачів Чортківського гуманітарного-педагогічного коледжу та висловив сподівання на швидку "живу" зустріч.

Відбулись профорієнтаційна зустріч з студентами Чорткіського гуманітарно-педагогічного коледжу

Участь в зустрічі взяв і ректор ТНПУ професор Буяк Б. Б., який привітав учасників зустрічі та ознайомив студентів коледжу з переліком нових спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців в університеті, програмами подвійних дипломів та академічної мобільності. Також Богдан Богданович акцентував увагу на ключових здобутках університету, зокрема, третій рік поспіль ТНПУ займає перше місце серед закладів вищої освіти України за кількістю працевлаштованих випускників. Саме тому наш університет має найбільше замовлення в Тернопільській області.

Ректор закликав майбутніх випускників долучатись до сторінок університету у соцмережах, адже саме туди перемістилось життя ТНПУ в умовах карантину. І навіть пандемія не стала на заваді грандіозного святкування 80-річчя університету, яке відбулось онлайн, але до якого долучилась вся країна.

Особливості цьогорічної вступної кампанії окреслив відповідальний секретар приймальної комісії ТНПУ, доцент Древніцький Ю. Р., акцентувавши увагу на актуальних питаннях вступу в ТНПУ на основі ОКР "молодший спеціаліст". Зокрема, випускники коледжу спеціальності 013 Початкова освіта, згідно з Правилами прийому, мають можливість вступити на 1 курс цієї ж освітньої програми до нашого університету, але за скороченим терміном навчання (2 роки) та здобути освітній ступінь бакалавр.

Аналогічні можливості для випускників коледжу при вступі на спеціальності, яким надається особлива підтримка, зокрема:
  • 014.04 Середня освіта (Математика)
  • 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)
  • 014.06 Середня освіта (Хімія)
  • 014.07 Середня освіта (Географія)
  • 014.08 Середня освіта (Фізика)
  • 014.09 Середня освіта (Інформатика)
  • 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології)
  • 014.15 Середня освіта (Природничі науки)
  • 015.10 Професійна освіта (Комп’ютерні технології)
  • 015.20 Професійна освіта (Транспорт)
  • 101 Екологія
  • 103 Науки про Землю
  • 106 Географія
  • 202 Захист і карантин рослин.

Що ж стосується інших спеціальностей, а ТНПУ пропонує широкий спектр освітніх програм (усього 47), то для осіб, які здобули ОКР "молодший спеціаліст", термін навчання для здобуття ступеня бакалавр становить 3 роки.

Для вступу в ТНПУ на основі ОКР "Молодший спеціаліст", окрім вступних іспитів, які відбуватимуть в університеті, необхідною умовою є наявність сертифіката ЗНО  з української мови.

Детальніша інформація щодо вступної кампанії, переліку необхідних документів, термінів (які залежатимуть від епідеміологічної ситуації в Україні) доступна на офіційному сайті університету у розділі "Абітурієнту".

Про особливості організації освітнього процесу на факультеті педагогіки і психології розповіла заступник декана факультету педагогіки і психології ТНПУ доцент Писарчук О. Т.

Своє враження від навчання на факультеті педагогіки і психології розповів випускник Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського, а сьогодні студент ТНПУ Ростислав Руденський, який зазначив, що університетів багато, а найкращий один - це ТНПУ.

На завершення зустрічі представники ТНПУ побажали колегам та студентам з Чортківського коледжу якнайшвидшого завершення карантину та наголосили, що чекають їх в стінах нашого університету спочатку як абітурієнтів, а потім і як студентів.

Наступного дня, 5 травня, відбулась ще одна зустріч з студентами Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу. Окрім обговорення особливостей цьогорічної вступної кампанії, декани хіміко-біологічного та географічного факультету презентували освітні програми, за якими здійснюється підготовка на факультетах.

Професор Дробик Н. М. звернула увагу студентів на актуальність природничих спеціальностей та на практичній спрямованості освітнього процесу на хіміко-біологічному факультеті. Зокрема, студенти факультету мають можливість працювати в семи науково-дослідних лабораторіях університету. Більше того, у випускників цього факультету дуже хороші перспективи працевлаштування за спеціальністю, адже вони можуть працювати як в освітніх, так в науково-дослідницьких інституціях.

Доцент Кузиши А. В. звернув увагу на перевагах навчання в ТНПУ та особливостях освітнього процесу на географічному факультеті та закликав майбутніх випускників коледжу дослухатись до відгуків своїх друзів, знайомих про наш університет, а також активно слідкувати за життям університету в соцмережах.

На завершення ректор університету Богдан Буяк висловив сподівання, що дуже скоро цьогорічні випускники Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу стануть студентами ТНПУ і будуть примножувати хороші традиції нашої університетської спільноти.

Прес-служба ТНПУ