Відділ у справах молоді ТНПУ активно підвищує кваліфікацію

Відділ у справах молоді ТНПУ
активно підвищує кваліфікацію

В сучасному світі, здається, нікого не треба переконувати у важливості самоосвіти. Працівники відділу у справах молоді нашого університету, попри завантаженість, знаходять можливості для поглиблення знань та особистісного розвитку.

Так, в особистій науковій скарбничці практичного психолога Соціально-психологічної служби ТНПУ О.Я.Логвись – два десятки сертифікатів з конференцій, семінарів, тренінгів тощо. Вона успішно завершила курси «Академічна доброчесність» та «Недискримінаційний підхід у навчанні». А коли ТНПУ отримав безкоштовний доступ до платформи онлайн-курсів Coursera,  Ольга Ярославівна в числі перших пройшла навчання і вже  отримала чотири міжнародні сертифікати:

- Сертифікат COURSERA “Psychological First Aid” Johns Hopkins University ;
- Сертифікат COURSERA “Positive Psychology” The University of North Carolina at Chapel Hill;
- Сертифікат COURSERA “Inspiring Leadership through Emotional Intelligence” Case Western Reserve University;
- Сертифікат COURSERA “Women in Leadership: Inspiring Positive Change” (15 акад.год.) Case Western Reserve University.

Ольга Ярославівна Логвись зазначає:

- Я дуже зраділа, коли університет дав можливість своїм працівникам та студентам безоплатно навчатись на міжнародній платформі Coursera, адже це знання високого рівня. Я веду консультування та власний блог, а ще ділюсь інформацією з колегами і студентами, тож тепер використовую і міжнародний досвід.

Методисти відділу А.Є.Кудрова, Н.В.Раківська, Л.Р.Юрчак нещодавно успішно пройшли навчання на таких курсах:
- "Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти;
- "Медіаграмотність: практичні навички";
- "Жінки та чоловіки: гендер для всіх" - експертний рівень.

Надія

- Гендерне питання є надзвичайно актуальним в сучасному суспільстві, - розповідає Надія Василівна Раківська. – Зазвичай у побуті його зводять до фемінітивів, але насправді це достатньо складна і серйозна тема, більше того, вона напряму торкається благополуччя,  а нерозуміння гендерних особливостей може призводити до мови ворожнечі і навіть булінгу.

Аліна Уточнює Аліна Євгенівна Кудрова:
 - А цькування, тобто булінг, в український закладах освіти тривалий час  оцінювали постфактум, тоді як це явище потребує наукового підходу, адже воно є свідченням глибоких прогалин у виховній роботі з колективом. Добре, що зараз є відпрацьовані методики, які коригують стосунки і передбачають роботу не лише з жертвами цькування, як з його мимовільними свідками, з усім колективом. На щастя, в ТНПУ  явища булінгу досі не фіксувалися і ми працюємо на випередження.

А.Є.Кудрова також завершила  курси «Менеджмент», «Психологія стресу та способи боротьби з ним» і провела в ТНПУ семінар-тренінг «Навчання без конфліктних ситуацій».

Методист Л.Р.Юрчак, окрім вже зазначених, отримала сертифікати  про проходження таких курсів:
- "Ефективні комунікації для освітніх управлінців";
- "Креативне мислення";
- "Діалог та медіація: Шлях до порозуміння";
- "Освітні інструменти критичного мислення";
- "Дистанційний курсу з авторського права Центру демократії та верховенства права";
- "Права людини в освітньому просторі";
- "Захист прав людей з інвалідністю";
- "Інтернет-медіа";
-"Медіашкола «НВ»";
- "Основи інформаційної безпеки".

ЛюдмилаРозповідає Людмила Ростиславівна Юрчак:
- Усі ці напрямки - комунікації, критичне і креативне мислення в освіті, правові аспекти, медійні та технічні – напряму пов’язані з моєю роботою, яка передбачає взаємодію як зі студентами, викладачами, так і з медіа, ЗМІ, соцмережами, інтернет-простором, а ще – безпосередньо з технікою. І я не помилилась у виборі: отримані знання і практичні вміння стають мені в нагоді щодня. І вже підбираю для самоосвіти нові цікаві і корисні програми, в числі тем обовязково будуть історія культури і мистецтва та дизайн.

Степан

Методист відділу Степан Васильович Прийдун переконаний, що надзвичайно важливим  для  молоді є національно-патріотичне виховання, яке грунтується на розумінні історії нашої Батьківщини та прикладів видатних особистостей. Він учасник Міжуніверситетського семінару "Багатовимірність феномену любові", разом з начальником відділу у справах молоді доц.В.Л.Брославським  був учасником навчально-методичних семінарів:
- "Партнерство взаємодії як фактор підвищення якості освіти";
- "Робоча програма навчальної дисципліни: зміст та структура";
- "Актуальні проблеми методики навчання історії в умовах сучасного освітнього середовища та реалізації концепції НУШ";
семінарів -тренінгів
 - "Соціальна справедливість – основа людської гідності";
- тренінгу "Навчання без конфліктних ситуацій";
чисельних конференцій тощо.

В.Л.БрославськийНачальник відділу у справах молоді доц.Брославський Володимир Любомирович, вдосконалюючи власну педагогічну, методичну, організаційну майстерність,  заохочуєте і мотивуєте до навчання усіх працівників відділу.

- Наш відділ у справах молоді ТНПУ завершує особистий навчальний рік з гідними здобутками і вже зараз готується до нових викликів. Адже університет став на рік старшим і готується прийняти абітурієнтів.

Методисти відділу у справах молоді Юрчак Людмила. Кудрова Аліна, Раківська Надія пройшли стажування в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка з 22.03.2021 року по 30.04.2021 року (180 годин / 6 кредитів ЄКТС) на кафедрі інформатики та методики її навчання.

Тема стажування: «Нові технології та інновації у комунікації зі студентською молоддю в закладах вищої освіти».

Вчитись у ТНПУ – найкраще!

А ви з нами?

Прес-служба ТНПУ