Звітує практичний психолог ТНПУ

Академічний рік завершується. На превеликий жаль, рік виявився складним та непередбачуваним. Але завдяки спільним зусиллям та старанням усіх учасників освітнього процесу було досягнуто поставлених цілей та завдань. Дистанційне навчання, онлайн-занняття - виклики сьогодення. Психологічна служба стояла на варті психологічного добробуту здобувачів вищої освіти та працівників.

Протягом ІІ семестру 2019/2020 н.р. практичним психологом відділу у справах молоді О.Я.Логвись велася робота відповідно до основних напрямків роботи (психодіагностика (індивідуальна та групова), просвітницька робота, консультаційна робота, методична робота) та відповідно до плану роботи, затвердженого ректором та начальником відділу.

Див. Презентація

1. Проведено індивідуальних консультацій за запитом студентів (очні – 5, онлайн – 4).

2. Проведено групові просвітницькі заняття зі студентами факультету педагогіки і психології (відділення початкова освіта) на тему самопізнання та представниками студентського самоврядування з теми командоутворення.

3. Проведено 2 онлайн-заняття на платформі ZOOM на теми стресостійкості та пошуку ресурсних станів.

4. Проведено опитування стосовно психологічного стану під час пандемії та ставлення до дистанційного навчання.

5. Проведено психодіагностичне дослідження на тему: «Психологічні особливості комунікативної компетентності у студентів-майбутніх педагогів» (60 студентів факультету іноземних мов).

6. Активно ведеться просвітницька робота на тематичному блозі психологічної служби. Співпраця з кафедрою психології розвитку і консультування.

7. Розроблено та розповсюджено інформаційні буклети про діяльність психологічної служби університету.

8. Практичний психолог брала участь у закритих групах з акредитації освітніх програм НАЗЯВО.

9. Успішно пройдено фахові курси на освітніх електронних платформах:  - ED-ERA «Недискримінаційний підхід у навчанні» (32 год.), «Академічна доброчесність» (4 год.),

- курс «Протидія та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти (80 год.)» на платформі PROMETHEUS.

- COURSERA “Psychological First Aid” Johns Hopkins University, “Positive Psychology” The University of North Carolina at Chapel Hill, “Inspiring Leadership through Emotional Intelligence” Case Western Reserve University.

1. Підвищення кваліфікації у Всеукраїнському науково-практичному  онлайн-семінарі «Психологічна служба в системі освіти України» (4 год.) та отримала практичні і теоретичні знання та навички згідно з темою семінару .

2. Участь у VIII Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні питання теорії та практики психолого-педагогічної підготовки майбутніх фахівців» у Хмельницькому національному університеті (20 акад.год. з них 10 акад.год. – майстер-класи) 9-10 квітня 2020 р.

3. Участь у роботі напрямку «Психологічні аспекти особистісно-професійного зростання фахівців в умовах інноваційних змін» І Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Шляхи удосконалення професійних компетентностей фахівців в умовах сьогодення» (Київ, 28-29 травня 2020 р.)

4.  Психологічна служба ТНПУ стала членом ГО «Асоціація психологів вищої школи України» метою якої є професійний розвиток та обмін досвідом.

5. Практичний психолог взяла участь у відкритих методологічних онлайн-семінарах Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи "Актуальні питання підготовки проєкту професійного стандарту за професією “практичний психолог” в межах циклу семінарів "Реформа психологічної служби системи освіти: громадське обговорення професійного стандарту практичного психолога". У одному з яких участь взяв і ректор нашого університету Богдан Буяк.

6.  Участь у дискусії на платформі Zoom «Психічне здоров’я в умовах пандемії COVID-19: виклики психологічним службам», організованої кафедрою загальної і медичної психології НМУ імені О. О. Богомольця.

відділу у справах молоді ТНПУ
О.Я.Логвись