Відійшов у засвіти  професор В.Я.Мельничайко…

Відійшов у засвіти  професор 

В.Я.Мельничайко…  Ректорат, професорсько-викладацький склад Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка,  колектив факультету філології і журналістики глибоко сумують, що відійшов у засвіти відомий науковець у сфері лінгводидактики і лінгвостилістики, доктор педагогічних наук, професор Володимир Ярославович  Мельничайко (11.11.1931 – 10.08.2020).

Народився Володимир Ярославович у селі Кам'янка Теребовлянського району Тернопільської області. Вищу освіту здобув на філологічному факультеті Чернівецького державного університету (1954). Працював учителем української мови та літератури Сидорівської середньої, Підгаєцької вечірньої шкіл, Струсівської школи-інтернату, заступником директора з навчальної роботи в загальноосвітній Коропецькій середній школі-інтернаті. Після закінчення заочної аспірантури в Науково-дослідному інституті педагогіки та захисту кандидатської дисертації (1969) з 1970 р. працював старшим викладачем Чернівецького університету, у 1971–1980 рр. – доцентом кафедри української мови Рівненського державного педагогічного інституту, доцентом Житомирського державного педагогічного інституту. 

Майже 40 років професійної діяльності В. Я. Мельничайка пов’язані з розвитком філологічного факультету (тепер факультету філології і журналістики) Тернопільського державного педагогічного інституту (тепер Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка). Упродовж 1981–2003 рр. очолював кафедру української мови, згодом – кафедру методики викладання української мови і культури мовлення. У 1989 р. В. Я. Мельничайко захистив докторську дисертацію на тему «Теорія і практика формування синтаксичного ладу писемного мовлення учнів у школі». У 2003–2018 рр. працював професором кафедри української мови та методики її навчання, старшим науковим співробітником науково-дослідної лабораторії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

У творчому доробку науковця понад 200 праць із методики мови, стилістики, лінгвістичного аналізу художнього тексту. В. Я. Мельничайко керував роботою аспірантів і студентів. Створив наукову школу української лінгводидактики середньої і вищої ланки навчання. Підготував 10 кандидатів педагогічних наук. Працював у спеціалізованих радах Київського державного педагогічного інституту, Херсонського державного університету, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Виступав опонентом на захисті докторських і кандидатських дисертацій.

Світла пам’ять про Володимира Ярославовича залишиться в серцях колег та вихованців, а наукові ідеї зазнають розвою у роботах послідовників.

Щирі співчуття рідним і близьким… 


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси